Zablokowane konto reklamowe na Facebooku- jak je odlokować? - Brandmotion Skip to main content

Zablokowane konto reklamowe na Facebooku- jak je odlokować?

Autor: 1 sierpnia 20238 sierpnia, 2023Social Media

Nie, to nie są żarty. Jeśli widzisz taki komunikat na zamieszczonym obrazku, oznacza to, że Twoje konto reklamowe na Facebooku zostało dezaktywowane. Dla marketera lub właściciela firmy jest to prawdziwy koszmar, który wzbudza więcej obaw niż pojawienie się w pracy w samej bieliźnie.

Ale nie martw się! Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! W tym artykule przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki, które musisz podjąć, aby odzyskać swoje konto. Będziesz mógł zrozumieć, dlaczego do tego doszło i co możesz zrobić, aby przywrócić swoje konto do normalnego działania.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Co to jest blokada konta reklamowego na Facebooku i skąd się bierze?
 • Rodzaje blokad na Facebooku
 • Jak odblokować konto reklamowe na Facebooku?

Co to jest blokada konta reklamowego na Facebooku i skąd się bierze?

Blokada konta reklamowego na Facebooku to sytuacja, w której Twoje konto zostaje czasowo lub trwale wyłączone przez platformę, uniemożliwiając Ci prowadzenie kampanii reklamowych. Istnieje kilka powodów, dla których konto może zostać zablokowane:

 1. Naruszenie zasad reklamowych: Facebook ma szczegółowe zasady dotyczące reklam, które musisz przestrzegać. Jeśli Twoja reklama lub strona docelowa narusza te zasady, Twoje konto może zostać zablokowane.
 2. Niezgodność z politykami platformy: Facebook ma również polityki dotyczące zachowań użytkowników i sposobu wykorzystania platformy. Niezgodne działania mogą skutkować blokadą konta.
 3. Naruszenia praw autorskich: Jeśli publikujesz treści, które naruszają prawa autorskie lub prawa własności intelektualnej innych osób, Twoje konto może zostać zablokowane.
 4. Nieodpowiednia aktywność na koncie: Niektóre aktywności, takie jak nadmierne raportowanie reklam jako spam, mogą prowadzić do blokady konta.
 5. Sporne płatności: Problemy z płatnościami za reklamy lub niewystarczające saldo na koncie reklamowym mogą skutkować zablokowaniem konta.

Blokada konta reklamowego może być czasowa lub trwała, w zależności od powodu naruszenia. W przypadku czasowej blokady, Twoje konto może zostać przywrócone po usunięciu naruszeń. W przypadku trwałej blokady, utracisz możliwość korzystania z platformy reklamowej na Facebooku na stałe.

Ważne jest, aby przestrzegać zasad i polityk reklamowych Facebooka oraz unikać kontrowersyjnych treści, aby uniknąć blokady konta reklamowego. Jeśli jednak Twoje konto zostało zablokowane, powinieneś skontaktować się z pomocą techniczną Facebooka, aby dowiedzieć się powodu i podjąć działania w celu przywrócenia swojego konta.

Rodzaje blokad na Facebooku

Facebook może zastosować różne rodzaje blokad na konta użytkowników ze względu na różne naruszenia lub niezgodności z zasadami platformy. Oto kilka głównych rodzajów blokad na Facebooku:

 1. Blokada dostępu do konta: To rodzaj blokady, w którym użytkownik nie może uzyskać dostępu do swojego konta. Może to być spowodowane np. zapomnieniem hasła, próbami nieudanej autoryzacji lub podejrzaną aktywnością na koncie.
 2. Blokada funkcji komentowania i lajkowania: Czasami Facebook może zablokować możliwość komentowania postów innych użytkowników lub lajkowania treści na pewien okres czasu, zwłaszcza jeśli algorytm wykryje podejrzaną lub spamową aktywność.
 3. Blokada wysyłania wiadomości: Facebook może ograniczyć możliwość wysyłania wiadomości przez użytkownika, jeśli zaobserwuje podejrzane lub nadmierne korzystanie z funkcji wiadomości.
 4. Blokada publikowania treści: Ta blokada uniemożliwia użytkownikowi publikowanie nowych postów, zdjęć, filmów itp. na swoim koncie, zazwyczaj z powodu naruszenia zasad lub polityk Facebooka.
 5. Blokada reklam: W przypadku reklamodawców, Facebook może zablokować możliwość prowadzenia kampanii reklamowych na platformie z powodu naruszenia zasad reklamowych, polityk lub problemów z płatnościami.
 6. Blokada konta reklamowego: Jest to rodzaj blokady, w której całe konto reklamowe reklamodawcy może zostać wyłączone lub ograniczone w wyniku poważnego naruszenia zasad reklamowych lub częstego łamania polityk reklamowych.

Warto pamiętać, że blokady na Facebooku mogą być czasowe lub trwałe, w zależności od powagi naruszenia. Często warto skontaktować się z pomocą techniczną Facebooka, aby dowiedzieć się przyczyny blokady i podjąć odpowiednie kroki w celu przywrócenia pełnej funkcjonalności konta. Unikanie niezgodności z zasadami i politykami Facebooka oraz ostrożne korzystanie z platformy pomaga uniknąć blokad i utrzymanie pozytywnego doświadczenia na tym portalu społecznościowym.

Jak odblokować konto reklamowe na Facebooku?

Aby odblokować konto reklamowe na Facebooku, możesz podjąć kilka kroków:

 1. Sprawdź powiadomienia: Jeśli Twoje konto reklamowe zostało zablokowane, powinieneś otrzymać powiadomienie od Facebooka z informacją o powodzie blokady. Przeczytaj dokładnie tę wiadomość, aby zrozumieć, dlaczego Twoje konto zostało zablokowane.
 2. Usuń naruszenia: Jeśli powiadomienie wskazuje na konkretne naruszenia zasad reklamowych lub polityk Facebooka, postaraj się je jak najszybciej naprawić. Może to oznaczać usunięcie nieodpowiednich treści, zmianę reklamy, która nie spełnia wymagań lub rozwiązanie problemów z płatnościami.
 3. Skontaktuj się z pomocą techniczną: Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało błędnie zablokowane lub nie jesteś pewien przyczyny blokady, skontaktuj się z pomocą techniczną Facebooka. Możesz zrobić to za pomocą formularza kontaktowego lub chatu na stronie pomocy technicznej.
 4. Przesłanie apelacji: Jeśli Twoje konto reklamowe zostało trwale zablokowane i uważasz, że to nieuzasadnione, możesz przesłać apelację do Facebooka. W apelacji opisz swoją sytuację, wyjaśnij, dlaczego uważasz, że konto zostało błędnie zablokowane, i przedstaw swoje argumenty.
 5. Czekaj na odpowiedź: Po złożeniu apelacji, poczekaj na odpowiedź od Facebooka. Proces odblokowania konta może potrwać trochę czasu, więc bądź cierpliwy.

Ważne jest, aby przestrzegać zasad i polityk reklamowych Facebooka oraz unikać podejrzanych lub spamowatych działań, aby uniknąć blokady konta reklamowego w przyszłości. Regularnie monitoruj swoje reklamy, aby upewnić się, że spełniają wymagania platformy, i reaguj natychmiast, jeśli zostaniesz poinformowany o jakichkolwiek problemach z Twoimi reklamami.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.