Relacje czy rolki- co lepiej publikować? - Brandmotion Skip to main content

Relacje czy rolki- co lepiej publikować?

Autor: 1 sierpnia 20238 sierpnia, 2023Social Media

W obecnych czasach Instagram oferuje różne sposoby dzielenia się treściami — można publikować posty, story oraz filmy. Zrozumienie wszystkich tych różnic może być trudne! W tym wpisie na blogu omówimy każdy format, omówimy ich zalety i wady. Dzięki temu będziesz lepiej zorientowany, który format najlepiej pasuje do Ciebie i Twojej firmy!

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Rolka a zwykły post- jakie są różnice?
 • Rolka a zwykł post- co lepiej publikować?
 • Czy firmy potrzebują pulikować reelsy?

Rolka a zwykły post- jakie są różnice?

Różnice między Reels a zwykłymi postami na Instagramie są następujące:

 1. Format:
  • Zwykły post: Zwykłe posty na Instagramie to pojedyncze zdjęcia lub wideo, które możesz opublikować na swoim profilu. Mają ograniczenie czasowe do 60 sekund dla wideo.
  • Reels: Reels to krótkie filmy o długości do 60 sekund, które mogą zawierać różne efekty, muzykę i tekst. Są publikowane w specjalnej sekcji “Reels” na Twoim profilu.
 2. Treść:
  • Zwykły post: Zwykłe posty są bardziej statyczne i mogą zawierać jedno zdjęcie lub krótkie wideo. Służą do pokazywania statycznych treści, zdjęć produktów, inspirujących cytatów itp.
  • Reels: Reels pozwalają na bardziej kreatywne wyrażenie się za pomocą dynamicznych filmów. Możesz używać różnych efektów, nakładek, muzyki i tworzyć krótkie filmy o różnych tematach.
 3. Widoczność:
  • Zwykły post: Zwykłe posty są publikowane na Twoim profilu i w kanale aktualności Twoich obserwujących. Mogą być także odkrywane w wynikach wyszukiwania i hashtagach.
  • Reels: Reels są publikowane w specjalnej sekcji “Reels” na Twoim profilu. Dodatkowo, mogą być widoczne na stronie “Odkrywaj” oraz mogą zostać pokazane innym użytkownikom w ich kanałach “Odkrywaj”.
 4. Interakcje:
  • Zwykły post: Użytkownicy mogą lajkować, komentować i udostępniać zwykłe posty, a także wysyłać je w wiadomościach.
  • Reels: Użytkownicy mogą lajkować, komentować i udostępniać Reelsy, a także przesyłać je dalej w wiadomościach.
 5. Cel:
  • Zwykły post: Zwykłe posty są używane do udostępniania różnych typów treści, w tym promowania produktów, udostępniania informacji czy tworzenia inspirujących treści.
  • Reels: Reels są doskonałe do tworzenia atrakcyjnych i zabawnych krótkich filmów, które angażują widzów i przyciągają ich uwagę.

Podsumowując, Reels to bardziej interaktywny format, który pozwala na tworzenie kreatywnych filmów, podczas gdy zwykłe posty pozwalają na udostępnianie statycznych treści. Wybór między nimi zależy od Twojej strategii marketingowej, celów kampanii i preferencji Twojej grupy docelowej.

Rolka a zwykł post- co lepiej publikować?

Wybór między Reels a zwykłym postem na Instagramie zależy od Twoich celów marketingowych, rodzaju treści, jaką chcesz udostępnić, oraz preferencji Twojej grupy docelowej. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci podjąć decyzję:

Publikuj Reels, jeśli:

 1. Chcesz angażować swoją społeczność: Reelsy pozwalają na bardziej interaktywne i zabawne prezentowanie treści, co może pomóc w zwiększeniu zaangażowania i aktywności obserwujących.
 2. Tworzysz treści wideo: Reelsy są idealne, jeśli dysponujesz krótkimi filmami, które można dostosować do 60-sekundowego formatu. Możesz wykorzystać różne efekty, muzykę i tekst, aby sprawić, że Twoje filmy będą bardziej przyciągające uwagę.
 3. Chcesz dotrzeć do większej liczby widzów: Reelsy mogą być wyświetlane na stronie “Odkrywaj”, co daje możliwość dotarcia do szerszej publiczności spoza Twoich obserwujących.

Publikuj zwykłe posty, jeśli:

 1. Chcesz prezentować statyczne treści: Zwykłe posty są doskonałe do udostępniania pojedynczych zdjęć, grafik i statycznych treści, takich jak inspirujące cytaty czy zdjęcia produktów.
 2. Tworzysz dłuższe treści: Jeśli potrzebujesz więcej czasu na przekazanie swojej treści, zwykłe posty pozwalają na umieszczanie dłuższych opisów i tekstu.
 3. Chcesz zachować estetykę swojego profilu: Zwykłe posty pozwalają na utrzymanie spójnej estetyki Twojego profilu, jeśli masz konkretny styl i układ, który chcesz utrzymać.

Najlepiej jest wykorzystywać oba formaty w zrównoważony sposób, dostosowując rodzaj treści do określonych celów i preferencji Twojej społeczności. Kombinacja różnych typów postów może pomóc w zwiększeniu zaangażowania i efektywności Twojego profilu na Instagramie.

Czy firmy potrzebują pulikować reelsy?

Publikowanie Reelsów może być korzystne dla wielu firm na Instagramie, ale nie jest to konieczne dla wszystkich. Decyzja o publikowaniu Reelsów zależy od celów marketingowych firmy, rodzaju treści, jakie chce się udostępniać, oraz preferencji grupy docelowej. Oto kilka powodów, dla których firmy mogą rozważyć publikowanie Reelsów:

 1. Zwiększenie zaangażowania: Reelsy są interaktywnym i angażującym formatem, który może przyciągnąć uwagę użytkowników i zwiększyć zaangażowanie z Twoją marką.
 2. Dotarcie do szerszej publiczności: Reelsy mogą być wyświetlane na stronie “Odkrywaj”, co daje możliwość dotarcia do nowych odbiorców spoza Twoich obserwujących.
 3. Kreowanie zabawnych i kreatywnych treści: Reelsy pozwalają na tworzenie krótkich filmów z różnymi efektami, muzyką i tekstem, co umożliwia kreatywne przedstawienie treści.
 4. Zbudowanie wizerunku marki: Poprzez publikowanie Reelsów, firma może pokazać swoją osobowość, zaangażowanie i autentyczność, co wpływa na pozytywne postrzeganie marki przez użytkowników.
 5. Trendy i popularność: Reelsy są popularnym formatem na Instagramie, a korzystanie z najnowszych trendów i funkcji może pomóc w przyciąganiu uwagi i pozyskiwaniu nowych obserwujących.

Warto jednak pamiętać, że publikowanie Reelsów wymaga inwestycji czasu i kreatywności, aby tworzyć wartościową i angażującą treść. Firmy powinny również dostosować strategię publikowania Reelsów do swojej grupy docelowej i unikać nadmiernej ilości treści reklamowych.

Podsumowując, choć publikowanie Reelsów może być korzystne dla wielu firm, nie jest to wymóg. Decyzja powinna być podejmowana na podstawie analizy celów i preferencji publiczności, aby wykorzystać ten format w sposób efektywny i dostosowany do potrzeb marki.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.