Jak tworzyć zasięgowe reelsy na Instagramie? - Brandmotion Skip to main content

Jak tworzyć zasięgowe reelsy na Instagramie?

Autor: 5 sierpnia 20238 sierpnia, 2023Social Media

Czy jesteś nowicjuszem w dziedzinie Reels? Nie martw się, nie jesteś w tym odosobniony. Tworzenie Reels, które zyskują popularność, zaczyna się od stworzenia treści, która przyciąga uwagę, ale to nie wszystko. Filmy krótkie na Instagramie, zwane “Kołowrotkami”, są teraz w modzie. Być może już widziałeś je na swoim przepływie informacji. W skrócie, to szybkie i interesujące klipy, złożone z jednego lub więcej zdjęć oraz filmów.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Co to są reelsy na Instagramie?
 • Dlaczego warto korzystać z reelsów na Instagramie?
 • Jak tworzyć rolki na Instagramie?

Co to są reelsy na Instagramie?

Instagram Reels to platforma, na której tworzenie i oglądanie krótkich filmów jest głównym celem, zwłaszcza tych trwających od 15 do 30 sekund. Poprzez ich wykorzystanie, możesz skutecznie zwiększyć zasięg swojego konta, chociaż ważne jest, aby tworzyć autentyczne i wciągające treści. Dodatkowo, mówi się, że Instagram wprowadził zmiany w swoim algorytmie, aby bardziej eksponować konta korzystające z Reels, co stanowi dodatkowy powód, by sięgnąć po tę funkcję i wypróbować ją na własnej skórze.

Dlaczego warto korzystać z reelsów na Instagramie?

Korzystanie z funkcji Reels na Instagramie może przynieść wiele korzyści i wartości. Oto kilka powodów, dla których warto zainteresować się tą funkcją:

 1. Zwiększenie zasięgu: Instagram wprowadził zmiany w algorytmie, które sprawiają, że treści opublikowane jako Reels mogą być bardziej eksponowane w przepływie informacji użytkowników. To oznacza, że Twoje filmy mają większą szansę dotarcia do szerszej publiczności, co może pomóc w zwiększeniu liczby obserwujących i zaangażowania.
 2. Popularność formatu wideo krótkiego: Krótkie filmy stały się bardzo popularne w mediach społecznościowych. Reels pozwalają Ci tworzyć dynamiczne, krótkie treści, które są łatwe do konsumpcji i szybko przyciągają uwagę użytkowników.
 3. Kreatywność i wyrazistość: Tworzenie Reels to świetna okazja do wyrażania swojej kreatywności. Możesz eksperymentować z różnymi efektami, dźwiękami, tekstami i montażem, co pozwoli Ci wyróżnić się na tle innych użytkowników.
 4. Współpraca z trendami: Reels umożliwiają tworzenie treści zgodnych z bieżącymi trendami i wyzwaniami. Możesz dołączyć do popularnych hashtagów i tematów, co może przyciągnąć uwagę nowych użytkowników i zwiększyć zaangażowanie.
 5. Szybkie tworzenie i udostępnianie: Długość filmów Reels (15-30 sekund) sprawia, że tworzenie i udostępnianie treści jest szybkie i proste. To idealny sposób na szybkie podzielenie się swoimi myślami, pomysłami lub chwilami z dnia.
 6. Budowanie marki osobistej lub biznesowej: Reels pozwalają Ci na pokazanie swojej osobowości, umiejętności i wartości, co może pomóc w budowaniu silnej marki osobistej lub biznesowej.
 7. Wsparcie dla różnych celów: Niezależnie od tego, czy chcesz dostarczyć informacji, rozśmieszyć ludzi, pokazać kulisy swojego życia lub przedstawić produkty/usługi, Reels stanowią wszechstronny format, który może być dostosowany do różnych celów.
 8. Interakcja i zaangażowanie: Reels zachęcają do interakcji, ponieważ użytkownicy mogą komentować, udostępniać i reagować na treści. To może prowadzić do większej aktywności wokół Twojego konta.

Pamiętaj jednak, że skuteczne korzystanie z funkcji Reels wymaga zaangażowania, kreatywności i regularności w publikowaniu treści.

Jak tworzyć zasięgowe rolki na Instagramie?

Tworzenie zasięgowych Reelsów na Instagramie wymaga strategicznego podejścia i uwzględnienia pewnych kluczowych elementów. Oto kilka kroków, które mogą Ci pomóc w tworzeniu treści Reels, które przyciągną uwagę i osiągną szeroki zasięg:

 1. Zrozumienie odbiorcy: Zanim zaczniesz tworzyć Reels, zastanów się nad tym, kto jest Twoim docelowym odbiorcą. Co ich interesuje? Jakie są ich potrzeby? Tworząc treści odpowiadające na te pytania, zwiększasz szanse na przyciągnięcie uwagi właściwej grupy ludzi.
 2. Oryginalność i kreatywność: Staraj się tworzyć unikalne i kreatywne treści, które wyróżniają się na tle innych Reelsów. Wykorzystaj różne efekty wideo, dźwięki i narzędzia, aby nadać swoim Reelsom osobisty charakter.
 3. Krótka, ale treściwa historia: Reels mają krótki czas trwania (15-30 sekund), dlatego ważne jest, aby przekazać swoją wiadomość w sposób klarowny i zwięzły. Skup się na głównej myśli lub akcji, którą chcesz przedstawić.
 4. Hasztagi i trendy: Wykorzystuj popularne hasztagi i trendy, które są aktualnie popularne na Instagramie. Dołączając do popularnych wyzwań i tematów, zwiększasz szanse na widoczność w przepływie informacji użytkowników.
 5. Dynamiczny początek: Pierwsze kilka sekund Reelsa są kluczowe, aby przyciągnąć uwagę widza. Zacznij od czegoś dynamicznego, zaskakującego lub ciekawego, aby zachęcić ludzi do dalszego oglądania.
 6. Narracja i wartość dodana: Twoje Reelsy powinny przekazywać wartość dodaną dla widza. Mogą to być porady, wskazówki, ciekawostki lub humorystyczne scenki. Ważne jest, aby treść była interesująca i angażująca.
 7. Dźwięk i muzyka: Wykorzystaj dobrze pasującą muzykę lub dźwięki, które dodają emocji lub podkreślają przekazywaną treść. Muzyka może być skutecznym narzędziem do budowania nastroju w Reelsach.
 8. Montaż i edycja: Starannie zmontuj swoje Reelsy, wykorzystując narzędzia edycyjne dostępne na platformie. Skróć zbędne fragmenty, dodaj efekty, teksty czy animacje, aby wzmocnić przekaz.
 9. Call to Action (CTA): Zachęć widzów do interakcji, stosując wywołujące reakcje pytania, prosząc o komentarze lub udostępnienia, lub kierując ich na konkretną stronę lub link.
 10. Regularność i konsystencja: Publikuj Reelsy regularnie, aby utrzymać zainteresowanie swoją treścią. Konsystencja pomoże Ci budować lojalność widzów i przyciągać nowych.

Pamiętaj, że osiągnięcie dużego zasięgu wymaga czasu, wysiłku i zaangażowania. Monitoruj reakcje na swoje Reelsy, ucz się na podstawie analizy danych i dostosowuj swoją strategię w miarę potrzeb.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.