Wizytówka Google Moja Firma- wszystko, co powinieneś wiedzieć - Brandmotion Skip to main content

Wizytówka Google Moja Firma- wszystko, co powinieneś wiedzieć

Autor: 14 lipca 2023Social Media

Obecnie Google dostarcza szeroki wachlarz pomocy i narzędzi, często dostępnych bezpłatnie, w ramach pakietu Google Moja Firma, które mogą być bardzo pomocne w strategii lokalnego biznesu.

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że Twoja firma posiada swoją własną stronę w Google Moja Firma. To podstawowe i kluczowe narzędzie, które umożliwia reprezentowanie Twojego przedsiębiorstwa w internecie.

Po założeniu strony Google Moja Firma warto przyjrzeć się innym funkcjom, które Google oferuje, aby wyróżnić się jako lokalny podmiot.

Jak Twoja firma może skorzystać z tej olbrzymiej bazy użytkowników, przyciągnąć ich uwagę i przekształcić ich w entuzjastycznych klientów, którzy będą płacić za rozwój Twojego biznesu? Jak optymalizacja lokalna Google, lokalne wizytówki czy Google Moja Firma mogą Ci w tym pomóc?

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Czym jest wizytówka Google Moja Firma?
 • Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma?
 • Jak wypozycjonować wizytówkę Google Moja Firma?

Czym jest wizytówka Google Moja Firma?

Wizytówka Google to cenna funkcja, która pojawia się w wynikach wyszukiwania i dostarcza istotnych informacji o lokalnej firmie. Te informacje zazwyczaj są wyświetlane po prawej stronie strony wyników wyszukiwania i obejmują kluczowe dane, które użytkownicy szukają, takie jak:

 1. Lokalizacja i wskazówki dojazdu: Wizytówka pokazuje lokalizację firmy na Mapach Google oraz udostępnia wskazówki, które pomagają użytkownikom łatwo ją znaleźć.
 2. Link do oficjalnej strony internetowej firmy: Zawiera bezpośredni link do oficjalnej strony internetowej firmy, umożliwiający użytkownikom odwiedzenie i zapoznanie się z jej ofertą.
 3. Rodzaj biznesu: Wizytówka określa rodzaj lub kategorię biznesu, co pozwala użytkownikom lepiej zrozumieć, czym się zajmuje.
 4. Ocena w skali gwiazdkowej: Wyświetla średnią ocenę wystawioną przez klientów, którzy ocenili firmę. Pomaga to użytkownikom ocenić jej reputację i jakość.
 5. Kontakty i adres: Wizytówka udostępnia informacje kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres, umożliwiające użytkownikom kontakt lub odwiedzenie firmy.
 6. Godziny otwarte: Informuje o godzinach otwarcia firmy, co pomaga użytkownikom planować wizyty.
 7. Odpowiednie obrazy: Wizytówka może zawierać obrazy związane z firmą, dając użytkownikom wizualne przedstawienie jej produktów, usług lub lokalu.
 8. Dodatkowe informacje: Co ważne, wizytówka lokalna przedstawia również recenzje użytkowników na temat firmy pochodzące z Google, najbardziej ruchliwe godziny, gdy firma jest najbardziej aktywna oraz powiązane firmy, które mogą zainteresować użytkowników (widoczne w sekcji „Ludzie również szukają”).

Zamiast natychmiast inwestować w skomplikowane i kosztowne techniki SEO, warto rozpocząć od zgłoszenia i zoptymalizowania wpisu Google Moja Firma. Poprzez skuteczne zarządzanie kontem Google Moja Firma, można maksymalizować widoczność i atrakcyjność firmy w wynikach wyszukiwania Google, dostarczając potencjalnym klientom informacji, które pomogą im wybrać Twoją firmę zamiast konkurencji.

Jak założyć wizytówkę Google Moja Firma?

Aby założyć wizytówkę Google Moja Firma, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się na konto Google: Jeśli nie masz jeszcze konta Google, załóż je na stronie accounts.google.com/signup. Jeśli już masz konto, zaloguj się na stronie accounts.google.com.
 2. Przejdź do strony Google Moja Firma: Odwiedź stronę google.com/business i kliknij przycisk “Zacznij teraz” lub “Rozpocznij teraz”. Upewnij się, że jesteś zalogowany na właściwe konto Google.
 3. Wyszukaj swoją firmę: Wpisz nazwę swojej firmy w pole wyszukiwania. Może się okazać, że Twoja firma jest już widoczna w wynikach wyszukiwania Google. W takim przypadku wybierz ją. Jeśli Twojej firmy nie ma na liście, kliknij opcję “Nie ma mojej firmy” i przejdź do następnego kroku.
 4. Dodaj informacje o swojej firmie: Wprowadź podstawowe informacje o swojej firmie, takie jak nazwa, adres, numer telefonu, adres e-mail i witryna internetowa. Upewnij się, że podajesz dokładne i aktualne informacje.
 5. Potwierdź swoją firmę: W zależności od wybranej metody potwierdzenia, otrzymasz wiadomość e-mail, telefon lub pocztę z instrukcjami dotyczącymi potwierdzenia Twojej firmy. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dokończyć proces potwierdzenia.
 6. Zoptymalizuj swój profil Google Moja Firma: Po potwierdzeniu możesz uzupełnić swój profil Google Moja Firma dodając informacje szczegółowe, takie jak opis działalności, godziny otwarcia, zdjęcia, kategorie biznesu itp. Uzupełnienie tych informacji pomoże w lepszym wyświetlaniu Twojej wizytówki i dostarczy użytkownikom więcej informacji o Twojej firmie.

Po wykonaniu tych kroków Twoja wizytówka Google Moja Firma będzie gotowa. Możesz regularnie sprawdzać i aktualizować swoje dane, odpowiadać na recenzje klientów i korzystać z innych narzędzi dostępnych w panelu Google Moja Firma, aby skutecznie zarządzać swoją firmą w Google.

Jak wypozycjonować wizytówkę Google Moja Firma?

Aby wypozycjonować swoją wizytówkę Google Moja Firma i zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania, możesz podjąć kilka działań:

 1. Uzupełnij i zaktualizuj pełne informacje o firmie: Upewnij się, że wszystkie informacje na temat Twojej firmy, takie jak nazwa, adres, numer telefonu, godziny otwarcia, kategorie biznesu itp., są poprawne, aktualne i pełne. Uzupełnienie tych danych pomoże Google lepiej zrozumieć i wyświetlać Twoją wizytówkę.
 2. Dodaj atrakcyjne zdjęcia: Zamieść wysokiej jakości zdjęcia, które przedstawiają Twoją firmę, jej produkty lub usługi. Starannie wybrane i atrakcyjne wizualnie zdjęcia mogą przyciągać uwagę użytkowników i zachęcać do odwiedzenia Twojej firmy.
 3. Zbieraj pozytywne recenzje: Zachęcaj swoich klientów do pozostawienia pozytywnych recenzji na Twojej wizytówce. Recenzje mają duże znaczenie dla oceny i reputacji Twojej firmy w oczach użytkowników. Odpowiadaj również na recenzje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, aby pokazać, że dbasz o zadowolenie klientów.
 4. Korzystaj z odpowiednich kategorii biznesu: Wybierz odpowiednie kategorie biznesu dla Twojej firmy. Dokładne kategoryzowanie pomoże Google precyzyjniej wyświetlać Twoją wizytówkę w odpowiednich zapytaniach użytkowników.
 5. Promuj swoją wizytówkę: Zachęcaj swoich klientów, partnerów biznesowych i lokalną społeczność do odwiedzania i recenzowania Twojej wizytówki. Udostępnij bezpośredni link do swojej wizytówki na stronie internetowej, w e-mailach marketingowych, na mediach społecznościowych itp.
 6. Monitoruj i reaguj na recenzje i zapytania: Regularnie sprawdzaj swoją wizytówkę, odpowiadaj na recenzje, pytania i komentarze od użytkowników. Utrzymuj aktywną obecność i dbaj o komunikację z klientami.
 7. Zachęcaj do interakcji z wizytówką: Wprowadź funkcje takie jak zamówienia online, rezerwacje, umówione spotkania lub inne interaktywne opcje, które zachęcą użytkowników do korzystania z Twojej wizytówki i dokonywania konwersji.

Przestrzeganie tych praktyk pomoże wypozycjonować Twoją wizytówkę Google Moja Firma i poprawić jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Im bardziej kompletna, aktualna i atrakcyjna Twoja wizytówka, tym większe szanse na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów i zwiększenie ruchu do Twojej firmy.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.