W jakich godzinach publikować posty w Social Media w 2022 roku? - Brandmotion Skip to main content

W jakich godzinach publikować posty w Social Media w 2022 roku?

Autor: 11 kwietnia 20226 lipca, 2023Social Media

Media społecznościowe rządzą się swoimi prawami odkąd tylko pojawiły się w sieci. Dlatego nie dziwi mnie pytanie zadawane przez wiele osób- jaki jest najlepszy czas na publikowanie postów na portalach społecznościowych. Nie ma jednak prostej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Jednym z wielu czynników który miał wpływ na publikacje postów na portalach był wybuch pandemii. Pandemia w znaczny sposób zakłóciła sposób komunikowania się ludzi na różnych portalach społecznych.

Podpowiem wam że są przedziały czasowe kiedy najlepiej jest publikować swoje posty aby osiągnąć jak największe zasięgi.

Czy czas publikowania w mediach społecznościowych ma znaczenie?

Największe zasięgi w sieci mają najnowsze posty które publikujesz. Są zdecydowanie na wyższej pozycji w kanałach niż posty opublikowane kilka dni wcześniej. Jest to tzw. aktualność.

Aby zrozumieć jaki będzie najlepszy czas na publikowanie postów na platformach społecznościowych musimy najpierw każdą z nich poznać od podstaw. To ułatwi nam rozpoznanie odpowiedniego momentu na dodanie nowego postu.

Facebook – w tym momencie jest liderem jeśli chodzi o platformy społecznościowe. Każdy z nas ma do niego dostęp nie tylko w domu ale również w pracy na różnych urządzeniach, co znacznie ułatwia dodawanie nowych postów z każdego miejsca w którym się znajdziemy.

Twitter – większość użytkowników tego portalu to marketingowcy, właściciele wielu biznesów czy nawet politycy. Tak jak facebook jest on zależny od odbiorców. Najczęściej ludzie korzystają z niego w drodze do pracy czy podczas przerw.

Kolejną platformą społecznościową jest LinkedIn. Podobnie jak z Twittera najczęściej osoby korzystają z niego podczas przerw w pracy.

Większość osób w ostatnim czasie najczęściej korzysta z Instagrama na swoich smartfonach gdzie w każdej chwili mogą zobaczyć nowe posty z dowolnego miejsca na świecie.

Pokazałem wam jak działają największe portale społecznościowe i kto z nich najczęściej korzysta. Teraz bardziej szczegółowo przedstawię wam jaki będzie najlepszy czas na publikowanie nowych postów na tych platformach aby osiągnąć jak największe zasięgi.

Kiedy najlepiej publikować na Facebooku?

Najnowsze badania dowodzą że Facebook ma miesięcznie ponad 2,90 miliardów aktywnych użytkowników. Dzięki temu każdy z nas w łatwy sposób może rozwinąć swój biznes właściwie od podstaw. Publikowanie postów w odpowiednim czasie pozwoli dotrzeć do wybranej grupy docelowej odbiorców. Najlepszymi godzinami na publikowanie nowych postów to 13-16, a najgorszymi to od 20 do 8 rano w tygodniu.

Jaki jest najlepszy czas na publikowanie na Instagramie?

Najczęściej użytkownikami Instagrama są osoby w wieku 18-30 lat. Jeżeli logujemy się choć raz dziennie na Instagramie w odpowiednim czasie zwiększamy swoje szanse na udostępnienie postu. Tak jak w przypadku Facebooka nie ma jednej idealnej pory na publikacje postów. Oto przykładowe godziny w których najlepiej publikować posty na Instagramie: przez cały tydzień – 6:00-9, 12:00-14:00 i 17:00-18:00, sobota i niedziela – 9-14. Na Instagramie możesz sprawdzić swój harmonogram publikowania dzięki SocialPilot.

Jaki jest najlepszy czas na opublikowanie postów na Twitterze?

Najlepszym czasem na publikowanie tweetów jest  od poniedziałku do piątku 9.00-15.00, W środy między 17:00 a 18:00. Kiedy lepiej jednak unikać publikacji nowych tweetów? Weekendy w godzinach 20:00-9 rano.

Jakie są najlepsze czasy na publikowanie na TikToku?

Od jakiegoś czasu najszybciej rozwijającym kanałem społecznościowym jest Tik Tok. Ma on miesięcznie ponad miliard aktywnych użytkowników. Najlepiej publikować filmiki w dni powszednie: 5:00 i 13:00-15, sobota: 11:00 i 19:00-20:00, niedziela: 16:00. Najgorszym czasem na publikacje jest sobota: 22:00 – 4:00.
Publikując nowe posty na takich platformach społecznościowy wybieraj jak to będzie tylko możliwe najlepszy czas na publikację, dzięki czemu zwiększysz szansę by twój post widziało jak najwięcej osób.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.9 / 5. Całkowita ilość ocen: 83

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.