Reklama na Messengerze- wszystko, co powinieneś wiedzieć - Brandmotion Skip to main content

Reklama na Messengerze- wszystko, co powinieneś wiedzieć

Autor: 1 sierpnia 20238 sierpnia, 2023Social Media

Reklamy na Facebooku Messenger są coraz bardziej popularne z powodu wzrostu liczby osób korzystających z prywatnych wiadomości na platformach społecznościowych. Połączenie Facebooka i Instagramu dodatkowo zwiększyło trafność tych reklam.

Messenger ma aż 1 miliard aktywnych użytkowników, co jest porównywalne z popularnością TikToka. Dzięki temu platforma umożliwia bardzo osobiste i bezpośrednie łączenie się z użytkownikami, co pozwala firmom traktować ich jak przyjaciół.

Reklamy w Messengerze pozwalają na automatyczne odpowiadanie na często zadawane pytania oraz budowanie więzi z klientami, co może przynieść wysoki współczynnik konwersji.

Czy zależy Ci na zabezpieczeniu swojej obecności na przyszłość w mediach społecznościowych, czy też interesują Cię różne sposoby wykorzystania aplikacji do przesyłania wiadomości, aby dotrzeć do swoich odbiorców? Bez względu na to, jesteśmy tu, aby pokazać Ci, jak skutecznie korzystać z reklam w Facebook Messenger, aby prowadzić interakcje z Twoją społecznością.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Jak działają reklamy na Messengerze?- rodzaje
 • Gdzie wyświetlają się reklamy na Messengerze?
 • Reklama na Messengerze- czy to się opłaca?

Jak działają reklamy na Messengerze?- rodzaje

Reklamy na Facebook Messenger działają na dwóch sposobach: mogą rozpocząć rozmowy z użytkownikami za pośrednictwem wiadomości błyskawicznych lub pojawiać się bezpośrednio w aplikacji Messenger.

Masz kilka opcji reklamowych w Messengerze:

 • Reklamy Click to Messenger: Możesz dodać przycisk “Wyślij wiadomość” do swojej standardowej reklamy na Facebooku, który umożliwi użytkownikom rozpoczęcie rozmowy z Twoją marką poprzez Messenger.
 • Wiadomości sponsorowane: Pozwala na docieranie do obecnych klientów na Messengerze, wysyłając im promocje lub informacje o produktach.
 • Reklamy w Messenger Stories: Reklamy, które pojawiają się w aplikacji Messenger między organicznymi relacjami użytkowników. Aby włączyć tę opcję, musisz również wybrać Kanały na Facebooku lub Historie na Instagramie.
 • Reklamy w skrzynce odbiorczej Messenger: Reklamy pojawiają się na karcie czatu w aplikacji Messenger.

Warto zauważyć, że niektóre reklamy w Messengerze mogą być niedostępne w niektórych krajach ze względu na przepisy dotyczące ochrony danych.

Nie ważne, którą opcję reklamową wybierzesz, pamiętaj o odpowiednio skonfigurowanym zespole czatu, który będzie odpowiadał na wiadomości od klientów.

Przed zainwestowaniem w reklamy na Messengerze, dobrze jest przeanalizować ogólną strategię reklamową Twojej marki na Facebooku, aby maksymalnie wykorzystać każdą zainwestowaną złotówkę.

Gdzie wyświetlają się reklamy na Messengerze?

Reklamy na Messengerze mogą wyświetlać się na kilku różnych miejscach w aplikacji, które pozwalają firmom docierać do swojej grupy docelowej. Oto główne miejsca, gdzie można zobaczyć reklamy na Facebook Messengerze:

 1. Skrzynka odbiorcza Messenger (Messenger Inbox): Reklamy mogą pojawiać się jako karty reklamowe w głównej skrzynce odbiorczej Messengera, między konwersacjami z innymi użytkownikami.
 2. Widok rozmów (Chat View): Reklamy mogą wyświetlać się w widoku rozmowy, kiedy użytkownik rozmawia z innymi osobami. Zwykle pojawiają się jako karty reklamowe na dole ekranu.
 3. Messenger Stories: Reklamy mogą być wyświetlane między organicznymi Stories (Historiami) użytkowników w aplikacji Messenger, podobnie jak to ma miejsce w Instagramie.
 4. Strona główna aplikacji Messenger: Reklamy mogą również pojawiać się na stronie głównej aplikacji Messenger, przy wyświetlaniu listy rozmów i kontaktów.
 5. Po wyświetleniu przycisku “Wyślij wiadomość” w reklamie Click to Messenger: Po kliknięciu tego przycisku użytkownik zostaje przekierowany do rozmowy z marką na Messengerze.

Reklamy na Messengerze są odpowiednio wkomponowane, aby były mniej inwazyjne dla użytkowników i bardziej zgodne z doświadczeniem korzystania z aplikacji. Dzięki temu zapewniają bardziej naturalną interakcję z użytkownikami i zachęcają do zaangażowania się z markami.

Reklama na Messengerze- czy to się opłaca?

Opłacalność reklam na Messengerze zależy od wielu czynników, w tym od Twojej branży, grupy docelowej, celów kampanii reklamowej i jakości reklamy. Dla niektórych firm reklamy na Messengerze mogą być bardzo efektywne, podczas gdy dla innych mogą nie przynieść spodziewanych rezultatów. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby ocenić, czy reklama na Messengerze może być dla Twojej marki opłacalna:

 1. Grupa docelowa: Jeśli Twoja grupa docelowa aktywnie korzysta z Messengerze i preferuje komunikację za pośrednictwem prywatnych wiadomości, to reklamy na tej platformie mogą być bardziej skuteczne.
 2. Cel kampanii: Określ, jaki cel chcesz osiągnąć za pomocą reklamy na Messengerze – czy to zwiększenie sprzedaży, generowanie leadów, budowanie lojalności klientów itp.
 3. Jakość reklamy: Dobrze zaprojektowana i dobrze dopasowana do grupy docelowej reklama będzie miała większe szanse na sukces.
 4. Konkurencja: Przeszukaj rynek, aby zobaczyć, jakie reklamy korzystają inne firmy w Twojej branży i czy reklamy na Messengerze są popularne w Twojej dziedzinie.
 5. Budżet: Ustal realistyczny budżet reklamowy, który możesz zainwestować na Messengerze. Pamiętaj, że skuteczne reklamy wymagają odpowiedniej alokacji środków.
 6. Analiza wyników: Regularnie monitoruj wyniki swojej kampanii reklamowej na Messengerze, aby ocenić, czy przynosi ona pożądane rezultaty i czy warto kontynuować inwestowanie w ten kanał reklamowy.

Reklamy na Messengerze mają potencjał skutecznie angażować użytkowników i prowadzić do większej konwersji, ale zrozumienie Twojej grupy docelowej i dostosowanie reklamy do ich preferencji jest kluczowym czynnikiem sukcesu. Przed rozpoczęciem kampanii zalecamy przeprowadzenie dokładnej analizy i testów, aby ocenić, czy ta forma reklamy będzie efektywna dla Twojej marki.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.