Quality score- wynik jakości w Google Ads - Brandmotion Skip to main content

Quality score- wynik jakości w Google Ads

Autor: 14 lipca 2023Social Media

Wynik jakości (Quality Score) w Google Ads to ocena, którą Google przypisuje słowom kluczowym w Twoich kampaniach reklamowych. Jest to wskaźnik, który odzwierciedla jakość i trafność Twojej reklamy oraz strony docelowej w kontekście słów kluczowych, na które stawiasz. Wyższy wynik jakości oznacza lepszą jakość reklamy i stron docelowych.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Czym jest wynik jakości w Google Ads?
 • Jak sprawdzić wynik jakości w Google Ads?
 • Co składa się na wynik jakości w Google Ads?
 • Jak poprawić wynik jakości w Google Ads?

Czym jest wynik jakości w Google Ads?

Wynik jakości w Google Ads to miara, która określa jakość i trafność Twojej kampanii reklamowej oraz stron docelowych w kontekście słów kluczowych, na które stawiasz. Jest to ocena, którą przypisuje Google na podstawie różnych czynników, takich jak wskaźnik klikalności (CTR), jakość strony docelowej i trafność reklamy w kontekście zapytania użytkownika.

Wynik jakości ma istotne znaczenie, ponieważ wpływa na pozycję Twojej reklamy w wynikach wyszukiwania oraz na koszt kliknięcia (CPC). Im wyższy wynik jakości, tym większe szanse, że Twoja reklama zostanie wyświetlona wyżej, a Ty zapłacisz niższą cenę za kliknięcie.

Jak sprawdzić wynik jakości w Google Ads?

Aby sprawdzić wynik jakości w Google Ads, wykonaj poniższe kroki:

 1. Zaloguj się do swojego konta Google Ads: Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź na stronę Google Ads (https://ads.google.com). Zaloguj się, używając swojego adresu e-mail i hasła.
 2. Przejdź do kampanii reklamowej: Po zalogowaniu się, wybierz odpowiednią kampanię reklamową, dla której chcesz sprawdzić wynik jakości.
 3. Przejdź do zakładki “Słowa kluczowe“: W panelu bocznym po lewej stronie znajdź i kliknij na zakładkę “Słowa kluczowe”.
 4. Sprawdź kolumnę “Wynik jakości”: W tabeli ze słowami kluczowymi, znajdź kolumnę oznaczoną jako “Wynik jakości”. W tej kolumnie zobaczysz ocenę wyniku jakości dla każdego słowa kluczowego. Wynik jakości jest wyrażony w skali od 1 do 10, gdzie 10 oznacza najwyższą jakość.

Alternatywnie, jeśli chcesz sprawdzić wynik jakości dla konkretnego słowa kluczowego, możesz wybrać to słowo kluczowe w tabeli, a następnie przejść do zakładki “Przegląd” na górnym pasku nawigacyjnym. Tam zobaczysz szczegółowe informacje o wyniku jakości dla wybranego słowa kluczowego.

Pamiętaj, że wynik jakości jest dynamicznie aktualizowany przez Google, dlatego warto regularnie monitorować i optymalizować swoje kampanie reklamowe, aby utrzymać jak najwyższy wynik jakości i poprawić efektywność swoich reklam.

Co składa się na wynik jakości w Google Ads?

Wynik jakości składa się z kilku czynników, w tym:

 1. Wskaźnik klikalności (CTR): Mierzy, jak często użytkownicy klikają na Twoją reklamę w stosunku do liczby wyświetleń. Wyższy CTR wskazuje, że Twoja reklama jest bardziej atrakcyjna dla użytkowników i jest bardziej trafna w kontekście ich wyszukiwań.
 2. Jakość strony docelowej: Ocena jakości strony docelowej, na którą prowadzi Twoja reklama. Google ocenia, czy strona docelowa jest odpowiednio dostosowana do reklamy i czy zapewnia wartościową i spójną zawartość dla użytkowników.
 3. Trafność reklamy: Wartość, która określa, jak dobrze Twoja reklama odpowiada zapytaniu użytkownika. Google sprawdza, czy słowa kluczowe w reklamie są związane z zapytaniem, a treść reklamy jest atrakcyjna i pasuje do wyszukiwanych informacji.
 4. Doświadczenie użytkownika na stronie docelowej: Google ocenia, jak dobrze strona docelowa spełnia oczekiwania użytkownika. Czy jest łatwa do nawigacji, czy dostarcza wartościową zawartość i czy działa sprawnie na różnych urządzeniach.

Wynik jakości jest dynamicznie obliczany przez Google i może się zmieniać w zależności od różnych czynników. Ważne jest, aby dbać o jakość reklam i stron docelowych, ponieważ wysoki wynik jakości może przyczynić się do lepszych wyników reklamowych i obniżenia kosztów reklamowych.

Jak poprawić wynik jakości w Google Ads?

Aby poprawić wynik jakości w Google Ads, możesz podjąć kilka działań:

 1. Zoptymalizuj reklamy i strony docelowe: Upewnij się, że treść reklam jest spójna i atrakcyjna, a słowa kluczowe są dobrze dopasowane do treści reklamy i strony docelowej. Dostosuj również stronę docelową tak, aby była relevantna dla reklamy i dostarczała wartościową zawartość użytkownikom.
 2. Zwiększ wskaźnik klikalności (CTR): Zdobądź większą uwagę użytkowników, tworząc przyciągające i angażujące reklamy. Upewnij się, że słowa kluczowe są dobrze dopasowane do treści reklamy i odzwierciedlają potrzeby użytkowników. Dodatkowo, eksperymentuj z nagłówkami, opisami i rozszerzeniami reklam, aby zwiększyć ich atrakcyjność.
 3. Udoskonalaj jakość strony docelowej: Dostosuj stronę docelową tak, aby była responsywna, łatwa do nawigacji i dostarczała wartościową zawartość użytkownikom. Upewnij się, że strona działa sprawnie na różnych urządzeniach i jest zoptymalizowana pod kątem szybkości ładowania.
 4. Dobierz odpowiednie słowa kluczowe: Wybieraj słowa kluczowe, które są związane z Twoimi produktami lub usługami, ale jednocześnie dokładnie odzwierciedlają zainteresowania i potrzeby użytkowników. Unikaj ogólnych słów kluczowych, które mogą generować niepotrzebne kliknięcia i obniżać wynik jakości.
 5. Monitoruj i optymalizuj kampanie: Regularnie śledź wyniki swoich kampanii i identyfikuj słabo performujące słowa kluczowe lub reklamy. Dokonuj odpowiednich zmian, takich jak eliminacja słabych słów kluczowych, modyfikacja treści reklam lub dostosowanie ustawień kampanii.
 6. Wykorzystaj narzędzia optymalizacyjne: Skorzystaj z narzędzi dostępnych w Google Ads, takich jak Raporty o jakości słów kluczowych, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wyników jakości i wskazówek dotyczących optymalizacji kampanii.

Poprawa wyniku jakości może prowadzić do wyższej pozycji Twoich reklam w wynikach wyszukiwania i obniżenia kosztu kliknięcia. Jednocześnie, zwiększa to atrakcyjność Twojej reklamy dla użytkowników, co przyczynia się do większej efektywności kampanii reklamowych. Pamiętaj, że optymalizacja kampanii jest procesem ciągłym, więc regularnie monitoruj i dostosowuj swoje reklamy, aby osiągać jak najlepsze rezultaty.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.