Newsletter- czy to działa? - Brandmotion Skip to main content

Newsletter- czy to działa?

Autor: 18 lipca 2023Social Media

W dzisiejszym świecie istnieje wiele platform mediów społecznościowych, a liczba użytkowników na tych platformach stale rośnie. Jednak wraz z tym wzrostem, czas, jaki ludzie poświęcają na każdą platformę, maleje. Istnieje ogromna konkurencja o kilka sekund uwagi użytkowników, co sprawia, że treści często giną w natłoku informacji, a nie zyskujemy stałego i bezpośredniego dostępu do naszej publiczności.

Aby jednak zdobyć bezpośredni dostęp do skrzynek odbiorczych i przyciągnąć niepodzielną uwagę naszej publiczności, musimy stosować odpowiednie strategie. Jednym z kluczowych elementów jest tworzenie wartościowych treści, które są istotne dla naszej grupy odbiorców. W ten sposób możemy przyciągnąć ich zainteresowanie i zachęcić do angażowania się w nasze wiadomości.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Co to jest newsletter?
 • Podstawowe kroki, które musisz wykonać tworząc newsletter
 • Czy newsletter działa w praktyce?

Co to jest newsletter?

Newsletter to narzędzie używane przez firmy i organizacje do przekazywania istotnych i wartościowych informacji swojej grupie klientów, potencjalnym klientom i subskrybentom. Dzięki newsletterom można bezpośrednio dotrzeć do skrzynek odbiorczych odbiorców, co umożliwia udostępnianie interesujących treści, promowanie sprzedaży i przyciąganie ruchu na stronę internetową.

Dodatkowo, kampanie e-mailowe są łatwe do śledzenia, co pozwala na mierzenie postępów i wprowadzanie istotnych poprawek, które prowadzą do osiągnięcia większych sukcesów.

Podstawowe kroki, które musisz wykonać tworząc newsletter

Tworząc newsletter, warto pamiętać o kilku kluczowych aspektach, które pomogą w skutecznej komunikacji z odbiorcami. Oto kilka ważnych rzeczy, o których warto pamiętać:

 1. Określ cel i wartość dodaną: Zdefiniuj jasno cel swojego newslettera. Czy chcesz dostarczać informacji, promować produkty/usługi, zwiększać zaangażowanie czy budować relacje z klientami? Upewnij się, że treści w newsletterze są wartościowe i istotne dla odbiorców.
 2. Personalizacja: Wykorzystaj dane odbiorców, takie jak imię czy preferencje, aby dostosować treści do ich potrzeb i zainteresowań. Personalizowane newslettery mają większe szanse na zaangażowanie odbiorców.
 3. Jasny i atrakcyjny nagłówek: Zadbaj o zwięzły, ale atrakcyjny nagłówek, który zachęci odbiorców do otwarcia i przeczytania newslettera.
 4. Czytelna i przejrzysta szata graficzna: Upewnij się, że układ newslettera jest czytelny i przejrzysty. Użyj odpowiednich czcionek, kolorów i grafik, aby wyróżnić ważne informacje.
 5. Wartościowa treść: Dostarczaj treści, które są interesujące i wartościowe dla odbiorców. Unikaj przesadnego reklamowania i skup się na dostarczaniu użytecznych informacji.
 6. Częstotliwość wysyłki: Dobrze przemyśl, jak często chcesz wysyłać newsletter. Nie przesadzaj, aby nie zanudzić odbiorców, ale nie zapominaj o regularności, aby utrzymać zaangażowanie.
 7. Dostosowanie do urządzeń mobilnych: Upewnij się, że twój newsletter jest responsywny i wyświetla się poprawnie na różnych urządzeniach, w tym na smartfonach i tabletach.
 8. Zachęcające CTA: Dodaj wyraźne i zachęcające Call-to-Action (CTA), które przekierowują odbiorców do działania, na przykład do odwiedzenia strony internetowej czy sklepu online.
 9. Testowanie i analiza: Przetestuj różne wersje newslettera i monitoruj wskaźniki otwarć, kliknięć i zaangażowania. Analizuj wyniki, aby lepiej dostosować treści do preferencji odbiorców.
 10. Dostęp do rezygnacji: Upewnij się, że w każdym newsletterze umieścisz możliwość rezygnacji z subskrypcji. Dzięki temu odbiorcy będą mieli kontrolę nad tym, czy chcą nadal otrzymywać Twoje wiadomości.

Pamiętając o tych aspektach, tworzenie newslettera będzie bardziej efektywne i pozwoli na budowanie pozytywnych relacji z odbiorcami.

Czy newsletter działa w praktyce?

Skuteczność newslettera zależy od jakości i wartości treści, jakie dostarczasz, a także od odpowiedniego dopasowania do potrzeb i zainteresowań Twojej grupy odbiorców. Regularne i profesjonalne podejście do tworzenia i wysyłania newslettera może przynieść pozytywne rezultaty w postaci zwiększonego zaangażowania, większej liczby konwersji oraz lojalności klientów.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.