Jaką reklamę Google Ads wybrać? Rodzaje reklam - Brandmotion Skip to main content

Jaką reklamę Google Ads wybrać? Rodzaje reklam

Autor: 5 lipca 202317 lipca, 2023Social Media

Jeśli poszukujesz wszechstronnego narzędzia do reklamy w internecie, Google Ads może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jest to platforma reklamowa oferująca szeroki wybór formatów i typów reklam, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, budżetu, celu i rozmiaru Twojej firmy. W artykule znajdziesz szczegółowe informacje na temat różnych rodzajów kampanii reklamowych oferowanych przez Google Ads oraz jak mogą one pomóc w promowaniu Twojego biznesu online.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

  • Reklamy produktowe- Google zakupy
  • Reklamy w wyszukiwarce
  • Remarketing
  • Kampanie Display

Reklamy produktowe- Google zakupy

Reklamy produktowe, znane również jako reklamy Google Zakupy, są sposobem na promowanie konkretnych produktów w wynikach wyszukiwania Google. Wykorzystują one zarówno grafikę, jak i tekst, aby wyświetlić zdjęcie produktu oraz podstawowe informacje, takie jak nazwę, markę i cenę. Zazwyczaj reklamy te są wyświetlane powyżej lub obok innych wyników wyszukiwania. Aby stworzyć taką reklamę, musisz dostarczyć plik produktowy zawierający wszystkie istotne informacje o produkcie. Reklamy produktowe mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży, przyciągając uwagę potencjalnych klientów i ułatwiając im zakupienie interesującego ich produktu.

Reklamy w wyszukiwarce

Reklamy w sieci wyszukiwania działają w oparciu o system Google Ads, który automatycznie dopasowuje reklamy do wpisywanych przez użytkowników haseł. Jeśli użytkownik wpisuje słowo kluczowe, które często występuje na Twojej stronie internetowej, system ten wyświetla odpowiedni nagłówek reklamy oraz stronę docelową, którą wcześniej wybrałeś z puli dostępnych stron.

Dzięki temu mechanizmowi reklama idealnie uzupełnia wyszukiwane słowa kluczowe i jest skierowana do witryn, które posiadają szeroką gamę usług lub produktów. Jeśli Twoja strona oferuje różnorodne i stałe produkty lub usługi, ta forma reklamy doskonale sprawdzi się w przyciąganiu uwagi potencjalnych klientów.

Remarketing

Remarketing to jedna z form reklamy w ramach Google Ads, która umożliwia dotarcie do osób, które miały wcześniej interakcję z Twoją stroną lub aplikacją mobilną. Jest to skuteczna strategia pozwalająca wyświetlić reklamę Twojej firmy użytkownikom podczas przeglądania wyników wyszukiwania lub innych witryn partnerskich Google. Celem remarketingu jest zachęcenie tych użytkowników do dokonania zakupu lub wykonania innej pożądanej konwersji, w celu zwiększenia wartości i ilości konwersji.

W ramach Google Ads dostępne są różne formy remarketingu:

  1. Remarketing standardowy: Polega na wyświetlaniu reklam Twojej firmy użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili Twoją stronę. Reklamy te mogą być wyświetlane na różnych witrynach i w różnych miejscach w sieci reklamowej Google.
  2. Remarketing dynamiczny: Ten rodzaj remarketingu dostosowuje przekaz reklamowy do konkretnego użytkownika. Na podstawie wcześniejszych interakcji użytkownika z Twoją stroną, w reklamie zostanie umieszczony produkt lub usługa, które wcześniej przeglądał.
  3. Remarketing w sieci wyszukiwania: Reklamy remarketingowe są wyświetlane użytkownikom, którzy po opuszczeniu Twojej witryny ponownie wyszukują informacje w Google związane z Twoimi produktami lub usługami.
  4. Remarketing wideo: Ten rodzaj remarketingu pozwala dotrzeć do osób, które wcześniej miały interakcję z Twoim kanałem na YouTube lub oglądały Twoje filmy. Reklamy mogą być wyświetlane na YouTube lub na innych witrynach i aplikacjach w sieci reklamowej Google.
  5. Remarketing kierowany na listę klientów: Pozwala na kierowanie reklam do klientów zalogowanych w usługach Google, którzy wcześniej udostępnili swoje dane kontaktowe. Dzięki temu możesz dotrzeć do istniejących klientów i dostosować przekaz reklamowy do ich potrzeb i preferencji.

Dzięki wykorzystaniu różnych form remarketingu w Google Ads, masz możliwość efektywnego docierania do potencjalnych klientów, którzy mieli już kontakt z Twoją firmą, zwiększając szanse na skuteczną konwersję i powiększenie bazy klientów.

Kampanie Display

Reklamy w kampanii Display to formy reklamowe, które składają się z grafiki lub grafiki i tekstu (znane jako reklamy elastyczne). Aby rozpocząć kampanię Display, konieczne jest posiadanie odpowiednich kreacji graficznych, które spełniają specyfikacje Google (zachęcam do sprawdzenia oferty Wedo na banery Google Ads). Te reklamy są wyświetlane w sieci reklamowej Google, która jest nazywana GDN (Google Display Network). Więcej informacji na temat tej sieci reklamowej można znaleźć w odpowiednim wpisie. Sieć reklamowa oferuje elastyczne opcje kierowania reklamami, takie jak demografia, wybrane kategorie tematyczne, wybrane witryny i wybrane treści.

Tego rodzaju kampanie są szczególnie skuteczne w generowaniu ruchu na stronie internetowej i budowaniu wizerunku marki. W zależności od celu reklamy, można je rozliczać za koszt kliknięcia (CPC) lub koszt tysiąca wyświetleń (CPM).

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.9 / 5. Całkowita ilość ocen: 35

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.