Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie? - 7 przydatnych wskazówek - Brandmotion Skip to main content

Jak zwiększyć zasięgi na Instagramie? – 7 przydatnych wskazówek

Autor: 14 lipca 2023Social Media

Zawsze istnieje możliwość zwiększenia liczby obserwujących na Instagramie, nawet wśród ogromnej liczby aktywnych użytkowników, ponieważ nie ma ograniczeń co do tego, jak daleko możesz sięgnąć.

Jeśli chcesz zwiększyć zasięg na Instagramie, szczególnie w sytuacji, gdy wydaje się, że ciągle pojawiają się nowe, popularne profile, o których wszyscy mówią, możesz spróbować kilku sztuczek marketingowych na Instagramie:

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Co oznacza zasięg na Instagramie?
 • Jak działa algorytm Instagrama?
 • Dlaczego Instagram ucina zasięgi na Instagramie?
 • Jak zwiększyć zasięg na Instagramie?

Co oznacza zasięg na Instagramie?

Zasięg na Instagramie odnosi się do liczby unikalnych osób, które widzą Twoje posty i potencjalnie angażują się z nimi poprzez polubienia, komentarze, udostępnienia lub inne interakcje. Możesz monitorować zasięg na Instagramie dla poszczególnych postów, swojego profilu lub kampanii reklamowych. Dzięki temu możesz mieć wgląd w to, ile osób miało kontakt z Twoimi treściami oraz jakie są dane demograficzne tych użytkowników.

Zasięg może być osiągnięty organicznie lub poprzez płatne metody. Organiczny zasięg występuje, gdy algorytm Instagrama prezentuje Twoje posty użytkownikom, którzy są zainteresowani daną tematyką. Natomiast płatny zasięg występuje, gdy decydujesz się na zakup reklam na Instagramie w celu promowania swoich treści. Reklamy te są oznaczone jako “sponsorowane” lub mają inną etykietę zachęcającą do działania

Jak działa algorytm Instagrama?

Algorytm Instagrama jest częstym tematem zainteresowania dla menedżerów mediów społecznościowych, twórców treści i wszystkich, którzy chcą skutecznie rozwijać się na platformie.

Pragniemy wyjaśnić, jak działa algorytm Instagrama w odniesieniu do postów na kanałach, Stories, stronie Eksploruj oraz Reels w roku 2023. Oto nasze najlepsze wskazówki, jak “zhakować” algorytm Instagrama, aby zwiększyć zaangażowanie Twojej firmy lub marki.

Algorytm Instagrama działa na zasadzie analizy i oceny treści, które publikujesz. Główne czynniki, które wpływają na sposób działania algorytmu, to:

 1. Zainteresowanie: Algorytm Instagrama ocenia, jak bardzo Twoja społeczność jest zainteresowana Twoimi treściami. Im więcej interakcji (np. polubienia, komentarze, udostępnienia) generują Twoje posty, tym większe jest zainteresowanie, co przekłada się na większe dotarcie.
 2. Świeżość: Algorytm preferuje nowe i świeże treści. Regularne publikowanie aktualnych postów zwiększa szanse na wyświetlanie ich w sekcjach, które użytkownicy często odwiedzają.
 3. Relacje: Algorytm analizuje interakcje między użytkownikami. Jeśli użytkownicy często komentują Twoje posty, oznaczają Cię lub angażują się w dialog, algorytm przyznaje większą wartość Twoim treściom.
 4. Użyteczność: Algorytm stara się dostarczać użytkownikom treści, które są dla nich wartościowe i interesujące. Jeśli Twoje treści są odpowiednie dla konkretnego segmentu społeczności, algorytm będzie bardziej skłonny je promować.

Dlaczego Instagram ucina zasięgi na Instagramie?

Instagram nie ucina zasięgów na Instagramie celowo. Jednak istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na zmniejszenie zasięgu Twoich postów. Oto kilka możliwych przyczyn:

 1. Zmiany w algorytmie: Algorytm Instagrama stale się rozwija i ewoluuje, aby dostarczać użytkownikom treści, które są dla nich najbardziej interesujące. To oznacza, że nie wszystkie posty będą miały równą szansę dotarcia do wszystkich obserwujących. Algorytm może analizować interakcje, zainteresowanie i inne czynniki, aby określić, które treści są bardziej atrakcyjne dla danej osoby.
 2. Zmniejszona aktywność użytkowników: Jeśli Twoi obserwujący są mniej aktywni na Instagramie, to może wpłynąć na zasięg Twoich postów. Jeśli nie angażują się w Twoje treści, algorytm może wyświetlać je mniej często innym użytkownikom.
 3. Jakość treści: Jeśli Twoje treści nie są atrakcyjne, wysokiej jakości lub nie są odpowiednie dla Twojej społeczności, użytkownicy mogą je mniej angażować się z nimi, co może wpływać na zasięg. Ważne jest, aby tworzyć wartościowe treści, które przyciągną uwagę i zachęcą do interakcji.
 4. Przesyt treściami: Instagram jest pełen setek milionów aktywnych użytkowników, którzy publikują wiele treści każdego dnia. Przesyt treściami może sprawić, że Twoje posty będą musiały konkurować o uwagę użytkowników, co może prowadzić do mniejszego zasięgu.

Ważne jest, aby monitorować wyniki i analizować swoje działania na Instagramie, aby lepiej zrozumieć, co działa i co nie. Eksperymentowanie, dostosowywanie strategii, tworzenie atrakcyjnych treści i interakcja z użytkownikami mogą pomóc w zwiększeniu zasięgu Twoich postów na Instagramie.

Jak zwiększyć zasięg na Instagramie?

Aby zwiększyć zasięg na Instagramie, oto kilka skutecznych strategii:

 1. Używaj odpowiednich hashtagów: Dodawaj popularne i związane z treściami hashtagi, które pomogą Twoim postom dotrzeć do szerszego audytorium. Przyjrzyj się trendom w swojej branży i używaj hashtagów, które są aktualne i popularne.
 2. Twórz wysokiej jakości treści: Stawiaj na atrakcyjne, oryginalne i wysokiej jakości zdjęcia, wideo i grafiki. Staraj się dostarczać wartościową, interesującą i unikalną treść, która przyciągnie uwagę użytkowników.
 3. Publikuj regularnie i optymalizuj czas publikacji: Badaj, kiedy Twoi obserwujący są najbardziej aktywni i publikuj w tych godzinach, aby zwiększyć szanse na większą widoczność Twoich postów.
 4. Angażuj się z innymi: Nie ograniczaj się tylko do publikowania swoich treści, ale również interakcjonuj z innymi użytkownikami. Lajkuj, komentuj i udostępniaj treści innych osób, co może prowadzić do wzajemnego zainteresowania i większego zasięgu.
 5. Wykorzystaj Stories i funkcje interaktywne: Stories są popularne i przyciągają uwagę użytkowników. Korzystaj z różnorodnych funkcji, takich jak pytania, sondy, quizy, aby zaangażować swoją społeczność i zachęcić do interakcji.
 6. Współpracuj z innymi użytkownikami: Rozważ współpracę z innymi influencerami lub markami, które mają podobny target lub tematykę. Wspólne akcje, wymiana tagów lub udział w takeoverach mogą pomóc w dotarciu do nowej widowni.
 7. Monitoruj i analizuj wyniki: Regularnie analizuj dane dotyczące zasięgu i zaangażowania Twoich postów. Dzięki temu możesz zidentyfikować, co działa najlepiej i dostosować swoją strategię na podstawie tych informacji.

Pamiętaj, że zwiększanie zasięgu na Instagramie wymaga czasu, cierpliwości i spójności. Ważne jest również, aby być autentycznym i konsekwentnym w tworzeniu wartościowych treści, które przyciągną uwagę i zainteresowanie użytkowników.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.