Jak zweryfikować wizytówkę Google? - Brandmotion Skip to main content

Jak zweryfikować wizytówkę Google?

Autor: 17 lipca 2023Social Media

Skorzystaj z tego przewodnika, aby potwierdzić swoją obecność w Google Moja Firma (teraz Profil Firmy w Google) i upewnić się, że Twój profil jest widoczny w wynikach wyszukiwania. Istnieją różne metody weryfikacji, takie jak otrzymanie karty pocztowej, przeprowadzenie rozmowy telefonicznej, otrzymanie e-maila lub nagranie wideo, które potwierdzą, że jesteś autentycznym właścicielem firmy. Weryfikacja Twojego wpisu umożliwi klientom łatwe znalezienie Twojego profilu w wynikach wyszukiwania Google, tworzenie wpisów, monitorowanie statystyk dotyczących skuteczności i odpowiadanie na opinie klientów.

Proces weryfikacji w Google Moja Firma zapewnia, że tylko prawdziwe firmy (oraz upoważnione osoby z tych firm) mogą tworzyć i zarządzać wpisami. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że informacje o Twojej firmie są wiarygodne i aktualne.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

  • Czym jest wizytówka Google?
  • Jak zweryfikować wizytówkę Google?
  • Kod weryfikacyjny- co to jest?

Czym jest wizytówka Google?

Jak już wspomniano, Google Moja Firma jest narzędziem, które umożliwia zarządzanie i optymalizację profilu Twojej firmy w Google. Profil ten jest istotnym wpisem w katalogu firm. Aby więc zrozumieć, czym jest Google Moja Firma i jak działa, warto najpierw wyjaśnić, czym jest profil firmy.

Profil firmy to pojęcie używane przez Google, odnoszące się do wizytówki Twojej firmy w wyszukiwarce Google. Profile firm są wyświetlane w Mapach Google oraz wynikach lokalnych wyszukiwania.

Jak zweryfikować wizytówkę Google?

Aby potwierdzić swoją firmę w Google, konieczne jest przejście przez proces weryfikacji. W większości przypadków, weryfikacja odbywa się poprzez wysłanie karty pocztowej (ponieważ jest to najczęściej stosowana metoda). Jednak istnieje kilka różnych metod weryfikacji w Google Moja Firma, które są stosowane w zależności od różnych czynników. Po zweryfikowaniu Twojej wizytówki, będziesz miał możliwość aktualizacji nazwy firmy i innych informacji w Google.

Weryfikacja w Google Moja Firma może odbywać się poprzez różne metody, w zależności od dostępności i preferencji. Oto kilka popularnych metod weryfikacji:

  1. Weryfikacja za pomocą karty pocztowej: Jest to najczęściej stosowana metoda weryfikacji. Po złożeniu wniosku o weryfikację, otrzymasz fizyczną kartę pocztową z unikalnym kodem weryfikacyjnym. Następnie wprowadzasz ten kod do swojego profilu w Google Moja Firma, potwierdzając tym samym, że jesteś autentycznym właścicielem firmy.
  2. Weryfikacja telefoniczna: W niektórych przypadkach możesz mieć możliwość weryfikacji telefonicznej. Otrzymasz automatyczny telefon z kodem weryfikacyjnym, który musisz wprowadzić w odpowiednie pole na swoim profilu w Google Moja Firma.
  3. Weryfikacja poprzez e-mail: Rzadziej spotykana metoda weryfikacji, polegająca na otrzymaniu e-maila z linkiem weryfikacyjnym. Po kliknięciu na link i potwierdzeniu swojej tożsamości, profil firmy zostaje zweryfikowany.
  4. Weryfikacja za pomocą filmu: W przypadku niektórych większych lub bardziej znanych firm, Google może zaoferować weryfikację za pomocą nagrania krótkiego filmu. W tym przypadku przedstawiciel firmy jest nagrywany, potwierdzając swoje powiązanie z daną firmą.

Ważne jest, aby wybrać najodpowiedniejszą metodę weryfikacji w zależności od swojej sytuacji. Po pomyślnej weryfikacji będziesz mógł zaktualizować i zarządzać swoim profilem firmy w Google Moja Firma.

Kod weryfikacyjny- co to jest?

Kod weryfikacyjny wizytówki Google Moja Firma to unikalny numer lub kod przypisany do Twojej firmy podczas procesu weryfikacji. Ten kod jest generowany i wysyłany do Ciebie przez Google w celu potwierdzenia, że jesteś prawowitym właścicielem lub uprawnionym przedstawicielem danej firmy.

Kod weryfikacyjny jest zazwyczaj wysyłany pocztą na fizyczną kartę, która zawiera ten numer. W przypadku metody weryfikacji za pomocą karty pocztowej, otrzymasz tę kartę na adres podany podczas rejestracji Twojej firmy w Google Moja Firma. Następnie musisz wprowadzić ten kod w odpowiednie pole na swoim profilu w Google Moja Firma w celu zweryfikowania Twojej firmy.

Kod weryfikacyjny służy do potwierdzenia autentyczności Twojej firmy i zabezpieczenia przed nieuprawnionymi modyfikacjami profilu firmy. Po poprawnym wprowadzeniu kodu weryfikacyjnego, Twoja firma zostanie zweryfikowana, a Ty będziesz mógł zarządzać i aktualizować informacje na temat Twojej firmy w Google Moja Firma.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.