Jak sprzedawać na Instagramie? - Brandmotion Skip to main content

Jak sprzedawać na Instagramie?

Autor: 17 lipca 2023Social Media

Instagram niedawno wprowadził aktualizację swojej platformy, która zastąpiła zakładkę “Aktywność” nową zakładką “Sklep”. Zmiana ta ma na celu uczynienie Instagrama bardziej przyjaznym dla biznesu. Nowa funkcja umożliwia użytkownikom kupowanie produktów, które widzą w swoim przeglądzie na Instagramie, bezpośrednio z aplikacji. Teraz przyjrzyjmy się, jak ta funkcja może przyczynić się do rozwoju Twojej firmy i jak możesz sprzedawać na Instagramie, aby zwiększyć jej popularność.

Dzięki tej nowej funkcji, Twoja firma może czerpać z wielu korzyści. Po pierwsze, umożliwia to bezpośrednie prowadzenie sprzedaży swoich produktów na Instagramie, co zwiększa wygodę dla Twoich klientów. Możesz oznaczać produkty na swoich zdjęciach i opublikowanych treściach, a użytkownicy mogą je łatwo przeglądać i kupować bez konieczności opuszczania aplikacji.

Dodatkowo, funkcja “Sklep” pozwala na budowanie większego zaangażowania wśród obserwujących. Klienci mogą od razu kupować Twoje produkty, co przekłada się na większą skuteczność i szybkość zakupów. To zachęca do impulsywnych zakupów i może zwiększyć konwersje.

Wprowadzenie zakładki “Sklep” na Instagramie otwiera nowe możliwości dla Twojej firmy. Umożliwia ona sprzedaż produktów bezpośrednio z platformy, co przyspiesza proces zakupów i zwiększa zaangażowanie klientów. Wykorzystaj tę funkcję, aby rozwinąć swoją firmę i budować trwałe relacje z klientami.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Czy można sprzedawać na Instagramie bez sklepu internetowego?
 • Dlaczego warto sprzedawać na Instagramie?
 • Co zrobić, żeby sprzedawać na Instagramie?

Czy można sprzedawać na Instagramie bez sklepu internetowego?

Tak, można sprzedawać na Instagramie nawet bez posiadania własnego sklepu internetowego. Istnieje kilka alternatywnych sposobów, aby umożliwić sprzedaż bezpośrednio na platformie. Oto kilka opcji:

 1. Wykorzystaj funkcję “Link w bio”: Możesz umieścić link do strony lub sklepu, gdzie klienci mogą dokonywać zakupów, w sekcji “Bio” swojego profilu na Instagramie. W swoich postach możesz zachęcać użytkowników do kliknięcia w link w bio, aby dokonać zakupu.
 2. Wysyłka za pośrednictwem wiadomości prywatnych: Jeśli masz ograniczoną ilość produktów lub oferujesz spersonalizowane rozwiązania, możesz zachęcać użytkowników do kontaktu z Tobą poprzez wiadomości prywatne na Instagramie. Możesz omówić szczegóły zamówienia i dokonać transakcji bezpośrednio z potencjalnym klientem.
 3. Użyj funkcji “Story” i “Wpisy z linkiem”: Jeśli masz konto Instagram Business z ponad 10 000 obserwujących, możesz skorzystać z funkcji “Wpisy z linkiem” w ramach swoich historii. Możesz dodać linki do produktów i zachęcać użytkowników do bezpośredniego kliknięcia i zakupu.
 4. Współpraca z platformami zakupowymi: Możesz skorzystać z platform zakupowych, które integrują się z Instagramem, takich jak Shopify, BigCommerce czy WooCommerce. Dzięki nim możesz tworzyć posty na Instagramie, które zawierają produkty i linki do zakupów, prowadzące do platformy zakupowej.

Ważne jest, aby w każdym przypadku wyraźnie informować swoją społeczność, jak mogą dokonać zakupu. W treściach postów i opisach produktów należy jasno wskazać, jak skontaktować się z Tobą lub gdzie dokonać zakupu. W odpowiedziach na komentarze lub wiadomości prywatne bądź odpowiedni i szybki w udzielaniu informacji na temat produktów i procesu zakupowego.

Choć brak własnego sklepu internetowego na Instagramie może wiązać się z pewnymi ograniczeniami, nadal istnieje wiele sposobów na sprzedaż swoich produktów bezpośrednio na tej platformie społecznościowej. Wybierz opcję, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i możliwości, aby rozpocząć sprzedaż na Instagramie.

Dlaczego warto sprzedawać na Instagramie?

Dzięki nowym funkcjom zakupowym na Instagramie, takim jak możliwość zakupu, listy życzeń, naklejki zakupowe i przypomnienia o premierze produktu, użytkownicy mogą teraz przeprowadzić całą podróż zakupową bezpośrednio w aplikacji Instagrama. Wiemy, że media społecznościowe są doskonałym narzędziem do zwiększania świadomości marki i generowania sprzedaży, a te nowe funkcje zakupów na Instagramie stanowią tego doskonały przykład. Wielu użytkowników Instagrama przyznało, że zakupiło produkt, po zobaczeniu go na swoim kanale na Instagramie. Dlatego dlaczego nie ułatwić im tego procesu, umożliwiając im robienie zakupów bezpośrednio z aplikacji?

Te możliwości przynoszą korzyści nie tylko markom, które skierowane są bezpośrednio do konsumentów, ale także markom. Gdy post na Instagramie staje się dostępny do zakupu, jest oznaczony klikalną ikoną koszyka, która wyświetla informacje o produkcie i zachęca do działania, aby obejrzeć dostępne produkty, prowadząc użytkownika do sklepu na Instagramie.

To sprawia, że proces zakupowy jest bardziej bezproblemowy i przyjemny dla użytkowników. Mogą oni natychmiastowo zobaczyć produkty, dowiedzieć się więcej o nich i podjąć decyzję o zakupie bez konieczności opuszczania aplikacji. Ta wygoda sprawia, że jest bardziej prawdopodobne, że użytkownicy dokonają zakupu impulsywnie i wpływa na zwiększenie konwersji.

Dla marki oznacza to większą widoczność, większe szanse na sprzedaż swoich produktów i zwiększenie lojalności klientów. Ułatwienie zakupów na Instagramie przyspiesza cały proces zakupowy i tworzy pozytywne doświadczenie zakupowe, które może prowadzić do długotrwałych relacji z klientami.

Dlatego warto skorzystać z tych nowych funkcji zakupowych na Instagramie, aby zwiększyć sprzedaż i wykorzystać potencjał tej popularnej platformy społecznościowej.

Co zrobić, żeby sprzedawać na Instagramie?

Aby rozpocząć sprzedaż na Instagramie, oto kilka kroków, które możesz podjąć:

 1. Utwórz biznesowy profil na Instagramie: Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zmień swój osobisty profil na biznesowy, co pozwoli Ci otrzymać dostęp do narzędzi i funkcji związanych ze sprzedażą na Instagramie.
 2. Skonfiguruj sklep na Instagramie: Przejdź do ustawień swojego profilu i wybierz opcję “Sklep”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby połączyć swój sklep internetowy z kontem Instagrama. To pozwoli Ci oznaczać produkty na zdjęciach i opisach, a także udostępniać informacje o cenach i linki do zakupu.
 3. Optymalizuj swój profil i treści: Upewnij się, że Twój profil na Instagramie jest spójny z wizerunkiem Twojej marki. Dodaj wyraźne i atrakcyjne zdjęcia, opisy produktów oraz linki do zakupu. Stwórz także treści, które angażują Twoją społeczność i prezentują Twoje produkty w ciekawy sposób.
 4. Użyj odpowiednich hashtagów: Wykorzystuj odpowiednie hashtagi w swoich postach, które są związane z Twoją branżą i produktami. To pozwoli na większą widoczność Twoich treści i przyciągnie uwagę osób zainteresowanych tym, co oferujesz.
 5. Współpracuj z influencerami: Rozważ współpracę z influencerami, którzy mają związane z Twoją branżą audytorium. Poprzez partnerstwo z influencerami możesz zwiększyć zasięg swojej marki i dotrzeć do nowych potencjalnych klientów.
 6. Wykorzystaj funkcje zakupowe: Korzystaj z funkcji zakupowych, takich jak oznaczanie produktów na zdjęciach, historiach lub wideo. To ułatwia Twoim klientom odkrycie i zakup Twoich produktów bezpośrednio na Instagramie.
 7. Monitoruj analizy i reakcje: Śledź statystyki i analizuj dane dotyczące Twoich postów i treści. Obserwuj, które produkty lub treści cieszą się większą popularnością i generują większe zaangażowanie. Dzięki temu możesz dostosować swoją strategię sprzedażową na Instagramie, aby osiągnąć lepsze wyniki.

Pamiętaj, że sukces w sprzedaży na Instagramie wymaga czasu, cierpliwości i spójnej strategii. W miarę rozwoju swojej społeczności i zdobywania lojalnych klientów, możesz rozwijać swoje działania sprzedażowe i maksymalizować potencjał tej platformy społecznościowej.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.