Jak reklamować nowy sklep internetowy? - Brandmotion Skip to main content

Jak reklamować nowy sklep internetowy?

Autor: 5 lipca 2023Social Media

Jeśli poszukujesz wskazówek i inspiracji dotyczących promocji sklepu internetowego, to jesteś we właściwym miejscu! Przygotowaliśmy obszerny poradnik, z myślą o osobach, które planują założyć swój sklep online lub dopiero rozpoczynają ten proces. Nasz poradnik dotyczący promocji e-commerce pomoże Ci uporządkować wiedzę na temat skutecznych strategii reklamowych dla sklepów internetowych.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Jak wypromować sklep w wyszukiwarce Google?
 • Jak wypromować sklep poprzez pozycjonowanie?
 • Jak wypromować sklep poprzez Marketplace?
 • Jak wypromować sklep poprzez social media?
 • Jak wypromować sklep poprzez współprace z influencerami?

Jak wypromować sklep w wyszukiwarce Google?

Reklamowanie nowego sklepu internetowego za pomocą Google można zrealizować poprzez kilka skutecznych metod. Oto trzy główne sposoby:

 1. Reklama tekstowa w Google Ads: Możesz skorzystać z narzędzia reklamowego Google Ads (wcześniej znane jako Google AdWords) i stworzyć kampanię reklamową opartą na reklamach tekstowych. Wybierając odpowiednie słowa kluczowe i tworząc atrakcyjne reklamy, Twoje ogłoszenia będą wyświetlane na górze lub na dole wyników wyszukiwania Google, gdy użytkownicy wpiszą związane z Twoim sklepem frazy. Możesz także wybrać konkretne lokalizacje, w których chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów.
 2. Reklama produktowa w Google Zakupy: Jeśli sprzedajesz produkty, reklama produktowa w Google Zakupy może być bardzo skutecznym narzędziem. Poprzez załadowanie katalogu produktów do platformy Google Merchant Center i skonfigurowanie kampanii w Google Ads, Twoje produkty będą wyświetlane w specjalnym bloku reklamowym na górze wyników wyszukiwania. Użytkownicy zobaczą zdjęcia produktów, ceny oraz nazwy Twojego sklepu, co zwiększa szanse na kliknięcie i zakup.
 3. Pozycjonowanie organiczne (SEO): Skoncentruj się na optymalizacji strony swojego sklepu pod kątem wyników organicznych wyszukiwania. Wykorzystaj odpowiednie słowa kluczowe w treści swoich stron, optymalizuj meta tagi, twórz wartościowe i unikalne treści, dbaj o szybkość ładowania strony oraz optymalizację dla urządzeń mobilnych. Staraj się zdobyć jakość linki prowadzące do Twojego sklepu, na przykład poprzez budowanie relacji z blogerami, udział w branżowych serwisach i mediach społecznościowych. To pomoże Ci uzyskać lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google, co przyciągnie więcej ruchu organicznego i potencjalnych klientów.

Pamiętaj, że reklama w Google to proces ciągły i wymaga monitorowania, analizy i optymalizacji. Testuj różne strategie, śledź wyniki i dostosowuj swoje kampanie, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w promowaniu swojego nowego sklepu internetowego.

Jak wypromować sklep poprzez pozycjonowanie?

Pozycjonowanie jest jednym z kluczowych elementów promocji sklepu online. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci wypromować sklep poprzez pozycjonowanie:

 1. Określ słowa kluczowe: Zidentyfikuj słowa kluczowe, które są związane z twoim sklepem i produktami, które oferujesz. Są to słowa, których potencjalni klienci najprawdopodobniej będą szukać w wyszukiwarkach. Na przykład, jeśli prowadzisz sklep z butami, to “buty sportowe” czy “modne buty” mogą być wartościowymi słowami kluczowymi.
 2. Optymalizuj zawartość strony: Skup się na optymalizacji treści swojej strony internetowej pod kątem wybranych słów kluczowych. Użyj ich w tytułach, nagłówkach, opisach meta, treściach artykułów i opisach produktów. Pamiętaj jednak, aby pisać naturalnie i dla użytkowników, nie tylko dla wyszukiwarek.
 3. Twórz wartościową treść: Regularnie publikuj wartościowe treści na swojej stronie internetowej, takie jak blogi, poradniki, recenzje produktów itp. Treść ta powinna być przydatna dla twojej grupy docelowej i powinna zawierać słowa kluczowe. Dzięki temu zyskasz większe szanse na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.
 4. Buduj linki: Linki zewnętrzne do twojej strony są ważne dla pozycjonowania. Stwórz strategię budowania linków, np. poprzez współpracę z innymi witrynami, udzielanie wywiadów, udział w branżowych forum dyskusyjnych, czy też tworzenie interesujących materiałów, które inni użytkownicy będą chcieli udostępnić.
 5. Wykorzystaj media społecznościowe: Buduj obecność swojego sklepu na mediach społecznościowych. Udostępniaj linki do swoich produktów, promocji i wartościowych treści. To pomoże zwiększyć widoczność twojego sklepu i generować ruch na stronie.
 6. Monitoruj i analizuj wyniki: Użyj narzędzi do monitorowania pozycji swojej strony w wynikach wyszukiwania. Przyjrzyj się, które słowa kluczowe przynoszą najlepsze rezultaty i dostosuj swoje działania w oparciu o te dane.
 7. Zadbaj o doświadczenie użytkownika: Skoncentruj się na tym, aby strona internetowa była szybka, responsywna i intuicyjna dla użytkowników. Wysoka jakość witryny i pozytywne doświadczenie użytkownika mogą przyczynić się do lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj, że pozycjonowanie to proces długoterminowy, który wymaga czasu, wysiłku i cierpliwości. Regularne monitorowanie wyników i dostosowywanie strategii jest kluczowe dla sukcesu. Możesz także skorzystać z usług profesjonalnej agencji marketingowej lub specjalisty ds. SEO, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w wypromowaniu swojego sklepu poprzez pozycjonowanie.

Jak wypromować sklep poprzez Marketplace?

Promocja sklepu poprzez platformy Marketplace może być skutecznym sposobem na zwiększenie widoczności i sprzedaży. Oto krótka lista działań, które mogą pomóc w wypromowaniu sklepu na Marketplace:
 1. Uzupełnij pełne informacje o sklepie: Stwórz kompletny profil sklepu, zawierający wszystkie istotne informacje o twojej firmie, logo, opis produktów, polityki zwrotów i kontakt. Przedstaw swoją markę w atrakcyjny sposób.
 2. Wybierz odpowiednie kategorie i tagi: Wybierz odpowiednie kategorie i tagi dla swoich produktów, aby pomóc klientom znaleźć twoje oferty w ramach platformy Marketplace.
 3. Dopasuj zdjęcia i opisy produktów: Starannie przygotuj wysokiej jakości zdjęcia produktów i atrakcyjne, informacyjne opisy. To przyciągnie uwagę klientów i skłoni ich do zakupu.
 4. Ustal konkurencyjne ceny: Przeprowadź badanie rynku, aby zrozumieć, jakie są ceny konkurencji. Upewnij się, że twoje ceny są konkurencyjne, ale jednocześnie zapewniają odpowiednią marżę.
 5. Zdobywaj pozytywne recenzje: Zadowoleni klienci to najlepsza reklama. Dlatego dostarczaj wysokiej jakości obsługę klienta, zapewniaj wysoką jakość produktów i zachęcaj klientów do pozostawiania pozytywnych recenzji.
 6. Wykorzystaj narzędzia promocyjne: Sprawdź, jakie narzędzia promocyjne oferuje platforma Marketplace. Może to obejmować płatne reklamy, promocje, programy lojalnościowe, itp. Skorzystaj z tych narzędzi, aby zwiększyć widoczność swojego sklepu i przyciągnąć klientów.
 7. Uczestnicz w kampaniach i wydarzeniach: Niektóre platformy Marketplace organizują kampanie promocyjne i wydarzenia. Weź udział w tych akcjach, aby wzmocnić widoczność swojego sklepu i dotrzeć do większej liczby klientów.
 8. Monitoruj wyniki i dostosuj strategię: Regularnie analizuj wyniki swojego sklepu na platformie Marketplace. Śledź, które produkty są najbardziej popularne, jakie działania przynoszą najlepsze rezultaty i dostosuj swoją strategię promocyjną w oparciu o zebrane dane.

Pamiętaj, że skuteczna promocja na Marketplace wymaga systematycznego zaangażowania, śledzenia trendów i dostosowywania strategii do zmieniających się warunków rynkowych.

Jak wypromować sklep poprzez social media?

Aby wypromować sklep w mediach społecznościowych, wykonaj następujące działania:

 1. Stwórz strategię: Określ cele, grupy docelowe i platformy społecznościowe, na których będziesz działać.
 2. Twórz ciekawą treść: Publikuj wartościowe treści, takie jak zdjęcia produktów, porady, instrukcje, konkursy itp., które przyciągną uwagę użytkowników.
 3. Zbuduj społeczność: Zaangażuj się w interakcję z użytkownikami, odpowiadaj na komentarze, zadawaj pytania, proponuj konkursy i nagrody, aby budować zaangażowanie i lojalność.
 4. Wykorzystaj reklamy: Wykorzystaj narzędzia reklamowe oferowane przez platformy społecznościowe, aby dotrzeć do większej liczby użytkowników i docelowych grup.
 5. Współpracuj z influencerami: Nawiąż współpracę z influencerami związanych z twoją branżą, którzy mogą promować twoje produkty i sklep, docierając do ich lojalnej publiczności.
 6. Monitoruj analizy: Regularnie analizuj dane, takie jak zaangażowanie, zasięg i konwersje, aby dostosować swoją strategię i lepiej zrozumieć preferencje klientów.
 7. Odpowiedz na opinie i recenzje: Reaguj na opinie i recenzje klientów, zarówno pozytywne, jak i negatywne, aby pokazać, że troszczysz się o ich doświadczenie.
 8. Wykorzystaj trendy i hashtagi: Przyłącz się do aktualnych trendów i używaj odpowiednich hashtagów, aby zwiększyć widoczność swoich postów.
 9. Organizuj promocje: Ofertuj ekskluzywne promocje i rabaty dla swoich obserwujących na mediach społecznościowych, aby zwiększyć zaangażowanie i sprzedaż.
 10. Analizuj konkurencję: Śledź działania konkurencji na mediach społecznościowych i zdobywaj inspiracje do własnych działań.

Pamiętaj, że każda platforma społecznościowa ma swoje unikalne cechy, więc dostosuj swoje strategie i treści do odpowiednich platform, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Jak wypromować sklep poprzez współprace z influencerami?

Jednym z efektywnych sposobów reklamowania się w internecie jest nawiązanie partnerstwa z influencerami na platformach społecznościowych. Przez współpracę z influencerem, który ma dużą liczbę obserwujących, można promować swój sklep internetowy, oferując mu procent od każdej sprzedaży generowanej przez jego wpływ na społeczność. Warto skupić się na współpracy z mikroinfluencerami, czyli osobami, które mają niewielką, ale bardzo zaangażowaną grupę odbiorców, szczególnie zainteresowanych konkretną dziedziną. Społeczność ta ufa swojemu influencerowi i ma tendencję do większego zaufania, co może prowadzić do wzrostu sprzedaży w sklepie internetowym.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.