Jak połączyć konto na Instagramie z Facebookiem? - Brandmotion Skip to main content

Jak połączyć konto na Instagramie z Facebookiem?

Autor: 14 lipca 2023Social Media

Jeżeli chcesz połączyć swoje konto na Instagramie ze stroną na Facebooku, znajdujesz się we właściwym miejscu. Po przejęciu Instagrama przez Facebooka w 2012 roku, funkcjonalność obu platform została udoskonalona dla firm i organizacji non-profit. Obecnie administratorzy mają możliwość łatwego zarządzania obiema sieciami społecznościowymi w jednym miejscu, obejmującym wszystko od publikacji postów po odpowiadanie na wiadomości.

(Dobrze byłoby dodać, że wcześniej menedżerowie społecznościowymi mogli to zrobić za pomocą Hootsuite).

W artykule dowiesz się, jak połączyć swoje konto na Instagramie ze stroną na Facebooku i odkryjesz korzyści, jakie to przyniesie, gdy oba konta będą ze sobą powiązane.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Co daje połączenie Instagrama z Facebookiem?
 • Jak połączyć konto na Instagramie z Facebookiem zaczynając od Instagrama?
 • Jak połączyć konto na Instagramie z Facebookiem zaczynając od Facebooka?

Co daje połączenie Instagrama z Facebookiem?

Połączenie konta na Instagramie ze stroną na Facebooku niesie za sobą kilka korzyści:

 1. Łatwe zarządzanie: Po połączeniu konta na Instagramie z Facebookiem będziesz mógł zarządzać obiema platformami z jednego miejsca. Będziesz mieć dostęp do narzędzi i funkcji zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku, co ułatwi kontrolę nad swoją obecnością w mediach społecznościowych.
 2. Udostępnianie treści: Połączenie konta umożliwia łatwe udostępnianie treści między Instagramem a Facebookiem. Możesz automatycznie publikować posty na obu platformach jednocześnie lub udostępniać posty z Instagrama na Facebooku w prosty sposób, oszczędzając czas i wysiłek.
 3. Współpraca: Połączenie kont umożliwia łatwiejszą współpracę między obiema platformami. Możesz zaprosić innych administratorów do zarządzania swoją stroną na Facebooku i profilem na Instagramie, dzieląc się obowiązkami i wspólnie tworząc treści.
 4. Analiza i statystyki: Dzięki połączeniu konta na Instagramie ze stroną na Facebooku zyskasz dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych, które pomogą Ci śledzić wyniki i analizować statystyki dotyczące obu platform. Będziesz mógł lepiej zrozumieć swoją widownię, interakcje oraz skuteczność treści.
 5. Większy zasięg: Połączenie konta może pomóc w zwiększeniu zasięgu Twoich treści. Udostępnianie postów między platformami pozwoli dotrzeć do większej liczby użytkowników, którzy korzystają z Instagrama i Facebooka, zwiększając szanse na pozyskanie nowych obserwujących i zainteresowanie Twoją marką.

Ważne jest, aby dostosować swoje działania do obu platform, biorąc pod uwagę różnice w preferencjach i zachowaniach użytkowników na Instagramie i Facebooku. Dzięki połączeniu konta i świadomej strategii możesz wykorzystać pełny potencjał obu platform i skuteczniej budować swoją obecność w mediach społecznościowych.

Jak połączyć konto na Instagramie z Facebookiem zaczynając od Instagrama?

Aby połączyć swoje konto na Instagramie ze stroną na Facebooku, wykonaj poniższe kroki:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie i przejdź do swojego profilu, dotykając ikony profilu znajdującej się na pasku dolnym po prawej stronie ekranu.
 2. Następnie dotknij przycisku “Edytuj profil”, który znajduje się na górze Twojego profilu, obok zdjęcia profilowego.
 3. Przewiń w dół, aż do sekcji “Publiczne informacje o firmie/profilu”. W tej sekcji znajdziesz opcję “Strona”. Dotknij tego pola.
 4. W kolejnym oknie zostaną wyświetlone dostępne strony na Facebooku, z którymi możesz połączyć swój profil na Instagramie. Jeśli nie masz jeszcze strony na Facebooku, dotknij opcji “Utwórz nową stronę na Facebooku” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć nową stronę.

Po wybraniu odpowiedniej strony, Twoje konto na Instagramie zostanie połączone z wybraną stroną na Facebooku. Teraz możesz łatwo zarządzać obiema platformami, udostępniać treści między nimi i korzystać z dodatkowych funkcji dostępnych dzięki połączeniu konta na Instagramie ze stroną na Facebooku.

Pamiętaj, że ta instrukcja opisuje kroki, które należy wykonać na Instagramie, aby połączyć konto z Facebookiem.

Jak połączyć konto na Instagramie z Facebookiem zaczynając od Facebooka?

Następnie wykonaj poniższe kroki, aby połączyć swoje konta:

Na Facebooku:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku i kliknij zakładkę “Strony” znajdującą się w lewym menu.
 2. Wybierz stronę na Facebooku, z którą chcesz się połączyć, a następnie kliknij przycisk “Ustawienia”.
 3. W lewej kolumnie wybierz opcję “Połączone konta”.
 4. Wybierz “Instagram” i kliknij opcję “Połącz konto”, aby rozpocząć proces łączenia.

Po wykonaniu tych kroków Twoje konto na Instagramie zostanie połączone ze stroną na Facebooku, co otworzy przed Tobą nowe możliwości i korzyści.

Teraz możesz cieszyć się zintegrowanym doświadczeniem, zarządzając oboma kontami w jednym miejscu i łatwo udostępniając treści między tymi platformami.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.