Hashtagi na Facebook'u- czy warto ich używać? - Brandmotion Skip to main content

Hashtagi na Facebook’u- czy warto ich używać?

Autor: 6 lipca 2023Social Media

Hasztagi na Instagramie wciąż stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie widoczności (i zaangażowania!) w postach na Instagramie.

Ale ile hasztagów powinieneś użyć? Jakie są rodzaje hasztagów? Które z nich są teraz trendy? Czy powinny znaleźć się w twoim opisie czy w komentarzach?

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Czym są hashtagi?
 • Czy warto używać hashtagów?
 • Jak dobierać hashtagi, aby generować zasięgi?
 • Jaką ilość hashtagów stosować?
 • Gdzie umieszczać hashtagi?

Czym są hashtagi?

Hasztagi, znane również jako hashtagi, są słowami lub frazami poprzedzonymi znakiem „#”, które służą do oznaczania i kategoryzowania treści w mediach społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter czy Facebook. Gdy umieścisz hasztag w swoim poście lub komentarzu, staje się on linkiem, który można kliknąć, aby zobaczyć inne treści oznaczone tym samym hasztagiem.

Hasztagi mają kilka ważnych funkcji. Po pierwsze, pomagają zorganizować treści w oparciu o określone tematy, zainteresowania lub wydarzenia. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo odnaleźć treści związane z danym hasztagiem, przeglądając innych użytkowników, którzy również użyli tego hasztagu.

Po drugie, hasztagi są narzędziem do zwiększania widoczności. Jeśli umieścisz popularny hasztag, twój post może trafić do większej liczby osób spoza twojego bezpośredniego kręgu obserwujących. Ludzie często przeglądają zawartość oznaczoną hasztagiem, aby znaleźć nowe treści, odkrywać nowych twórców lub po prostu zainteresować się tematem.

W skrócie, hasztagi są narzędziem służącym do oznaczania, kategoryzowania i zwiększania widoczności treści w mediach społecznościowych. Mogą być używane do oznaczania różnych tematów, zainteresowań i wydarzeń, a także pomagają użytkownikom odnaleźć treści związane z określonym hasztagiem.

Czy warto używać hashtagów?

Przy użyciu odpowiednich hashtagów na Facebooku, możesz zwiększyć swoją widoczność wśród głównych odbiorców, pokazując, że dostarczasz treści związane z konkretnymi tematami, które użytkownicy mogą łatwo znaleźć, wyszukując określone hashtagi.

Hashtagi pomagają wzmocnić skuteczność działań marketingowych w mediach społecznościowych i doskonale sprawdzają się w budowaniu marki poprzez ich wykorzystanie w reklamach na Facebooku. Użytkownicy są zachęcani do interakcji z Twoją marką za pomocą hashtagów na Facebooku. Poprzez wykorzystanie popularnego hashtagu, możesz na przykład rozpocząć rozmowę na konkretny temat lub dołączyć do istniejącej dyskusji prowadzonej przez Twoich obserwatorów.

Jak dobierać hashtagi, aby generować zasięgi?

Dobieranie odpowiednich hashtagów jest istotne, aby generować większy zasięg na platformach społecznościowych. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w doborze skutecznych hashtagów:

 1. Związane z treścią: Wybieraj hashtagi, które są ściśle powiązane z treścią Twojego posta. Staraj się używać hashtagów, które najlepiej opisują temat, branżę, produkt lub wydarzenie, o którym piszesz. Dzięki temu przyciągniesz uwagę osób, które są zainteresowane tym samym zagadnieniem.
 2. Popularne hashtagi: Zidentyfikuj popularne hashtagi, które są często używane przez użytkowników. Sprawdź trendy i tematy, które są obecnie popularne na platformie społecznościowej, na której zamierzasz publikować. Używanie popularnych hashtagów może pomóc dotrzeć do większej liczby osób i zwiększyć zasięg Twojego posta.
 3. Nisza hashtagi: Oprócz popularnych hashtagów, zwróć uwagę na hashtagi związane z konkretnej niszy lub grupy docelowej, do której chcesz dotrzeć. Te bardziej wyspecjalizowane hashtagi mogą pomóc w skierowaniu Twojej treści do osób o konkretnych zainteresowaniach lub potrzebach.
 4. Badanie konkurencji: Sprawdź, jakie hashtagi są stosowane przez Twoją konkurencję lub innych influencerów w branży. Możesz zainspirować się ich wyborem i przetestować te hashtagi również w swoich postach. Pamiętaj jednak, aby nie kopiować ich dokładnie, ale dostosować je do swojej unikalnej treści.
 5. Mieszanka popularnych i mniej popularnych hashtagów: Zróżnicuj swoje hashtagi, używając zarówno popularnych, jak i mniej popularnych. Popularne hashtagi mają większy zasięg, ale konkurencja również jest większa. Natomiast mniej popularne hashtagi mogą być mniej konkurencyjne, ale przyciągną bardziej zainteresowane i zaangażowane osoby.
 6. Ograniczona liczba hashtagów: Staraj się nie używać zbyt wielu hashtagów w jednym poście. Przesadne użycie hashtagów może sprawić, że post będzie wyglądał na spamowy lub trudny do czytania. Wybierz kilka najbardziej trafnych i efektywnych hashtagów, które najlepiej pasują do Twojego posta.

Pamiętaj, że skuteczność hashtagów może różnić się w zależności od platformy społecznościowej i ich algorytmów. Regularne monitorowanie wyników i eksperymentowanie z różnymi kombinacjami hashtagów pomoże Ci znaleźć te, które generują najlepsze rezultaty i zwiększają zasięg Twoich postów.

Jaką ilość hashtagów stosować?

Ilość hashtagów, którą powinieneś stosować, zależy od kilku czynników, takich jak platforma społecznościowa, rodzaj treści i preferencje użytkowników. Oto kilka wskazówek dotyczących ilości hashtagów:

 1. Instagram: Na Instagramie maksymalna liczba hashtagów, jaką można użyć w jednym poście, wynosi 30. Jednak nie oznacza to, że musisz wykorzystywać pełną pulę. Zamiast tego, skup się na jakości i trafności hashtagów. Zalecane jest stosowanie od 5 do 15 hashtagów na Instagramie, aby uniknąć wrażenia spamu i zachować czytelność posta.
 2. Twitter: Na Twitterze zaleca się używanie 1-2 hashtagów na jeden tweet. Twitter jest bardziej ograniczony pod względem liczby znaków, dlatego ważne jest, abyś wybierał hashtagi bardzo starannie, aby zmieścić się w limicie znaków.
 3. Facebook: Na Facebooku zaleca się używanie mniejszej liczby hashtagów niż na Instagramie. 1-3 dobrze dobrane hashtagi mogą pomóc w zwiększeniu widoczności Twojego posta na Facebooku.

Pamiętaj, że kluczem jest używanie trafnych, istotnych i dokładnie dopasowanych hashtagów do treści Twojego posta. Nie chodzi o to, aby użyć jak największej liczby hashtagów, ale o znalezienie tych, które są najbardziej efektywne i skutecznie przyciągają odpowiednią grupę odbiorców. Dlatego eksperymentuj, monitoruj wyniki i dostosowuj swoją strategię hashtagów w zależności od rezultatów, jakie osiągasz.

Gdzie umieszczać hashtagi?

Hashtagi można umieszczać na różnych miejscach, w zależności od preferencji i strategii. Oto kilka miejsc, gdzie możesz umieszczać hashtagi:

Opis posta: Najczęściej hashtagi są umieszczane bezpośrednio w opisie posta. Możesz włączyć je w treść opisu lub umieścić je na końcu jako oddzielny blok hashtagów. Wstawienie hashtagów w opisie umożliwia łatwe zauważenie ich przez użytkowników przeglądających post.
Komentarze: Alternatywnie, możesz umieścić hashtagi jako osobny komentarz pod swoim postem. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz zachować estetyczny wygląd opisu posta, wolny od hashtagów. Dodając komentarz z hashtagami, nie tylko organizujesz treść, ale również zapewnisz, że hashtagi nie będą od razu widoczne po opublikowaniu posta.

Podpis profilu: Hashtagi mogą być również umieszczone w podpisie Twojego profilu. Możesz wybrać kilka najważniejszych hashtagów, które są związane z Twoją marką, działalnością lub pasjami i umieścić je w opisie profilu. To pomoże użytkownikom łatwo zidentyfikować Twoje kluczowe obszary zainteresowań.

Pamiętaj, że niezależnie od miejsca, w którym umieszczasz hashtagi, ważne jest, aby były one związane z treścią Twojego posta i odpowiednie dla danej platformy społecznościowej. Unikaj nadmiernej liczby hashtagów i staraj się używać tych najbardziej trafnych i popularnych, które przyciągną uwagę odpowiednich odbiorców.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.