Google Ads czy Facebook Ads- co wybrać? - Brandmotion Skip to main content

Google Ads czy Facebook Ads- co wybrać?

Autor: 14 lipca 2023Social Media

Wybór pomiędzy Facebook Ads a Google Ads, w celu zwiększenia sprzedaży, zależy od grupy odbiorców, na którą chcesz skierować swoje działania. Jeśli chodzi o klientów gotowych do zakupu, którzy aktywnie poszukują rozwiązań podobnych do Twoich, zaleca się korzystanie z Google Ads. Za pomocą Google Ads możesz dotrzeć do tych klientów, którzy są już w fazie decyzji zakupowych i aktywnie przeszukują Internet w poszukiwaniu rozwiązań, takich jak Twoje produkty lub usługi.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Czym jest Google Ads?
 • Czym jest Facebook Ads?
 • Różnice między Google Ads a Facebook Ads

Czym jest Google Ads?

Google Ads jest platformą reklamową stworzoną przez Google, na której reklamodawcy mogą zapłacić za wyświetlanie swoich krótkich reklam, ofert usług, list produktów lub filmów użytkownikom sieci. Platforma ta umożliwia reklamodawcom licytowanie o miejsce reklamy i umieszczanie jej w wynikach wyszukiwarek, takich jak wyszukiwarka Google, na stronach internetowych innych niż wyniki wyszukiwania, w aplikacjach mobilnych oraz w filmach.

Aby śledzić postępy klienta, niezbędne jest monitorowanie danych. Możesz przeglądać te dane bezpośrednio w Google Analytics lub skorzystać z narzędzia do raportowania dla klientów, na przykład AgencyAnalytics, które dostarczy bardziej spójny i uporządkowany przegląd wyników. Dzięki temu będziesz w stanie analizować i oceniać skuteczność kampanii reklamowych oraz monitorować zachowanie użytkowników i wyniki konwersji w bardziej efektywny sposób.

Czym jest Facebook Ads?

Facebook Ads to platforma reklamowa, która jest dostępna na Facebooku. Umożliwia ona reklamodawcom skierowanie swoich reklam do konkretnych grup odbiorców. Reklamy mogą być wyświetlane w Aktualnościach na Facebooku, w komunikatorze Facebook Messenger oraz w aplikacjach i witrynach spoza samego Facebooka, które są częścią ekosystemu Meta.

Reklamy na Facebooku występują w różnych formatach, takich jak pojedyncze obrazy, filmy, pokazy slajdów i inne. Reklamodawcy mają możliwość precyzyjnego określenia grupy docelowej, do której chcą kierować swoje reklamy. Mogą uwzględnić czynniki demograficzne, zainteresowania, zachowania online i inne dane, aby dotrzeć do konkretnych osób, które są bardziej prawdopodobne do zainteresowania się ofertą reklamodawcy.

Różnice między Google Ads a Facebook Ads

Google Ads i Facebook Ads są dwiema różnymi platformami reklamowymi o różnych charakterystykach i funkcjonalnościach. Oto kilka głównych różnic między nimi:

 1. Kontekst reklam:
  • Google Ads: Reklamy w Google Ads pojawiają się głównie w wynikach wyszukiwania Google, na stronach partnerskich i w aplikacjach mobilnych. Skupiają się na wyświetlaniu reklam użytkownikom, którzy aktywnie poszukują informacji lub produktów.
  • Facebook Ads: Reklamy na Facebook Ads są wyświetlane w Aktualnościach na Facebooku, Messengerze, innych aplikacjach należących do ekosystemu Meta oraz na zewnętrznych witrynach i aplikacjach partnerskich. Koncentrują się na dotarciu do użytkowników w kontekście społecznościowego interakcji, świadomości marki i zainteresowań.
 2. Grupa docelowa:
  • Google Ads: Google Ads umożliwia precyzyjne docieranie do klientów gotowych do zakupu poprzez wykorzystanie słów kluczowych i demograficznych danych użytkowników. Skupia się na dotarciu do osób, które aktywnie poszukują konkretnych produktów lub usług.
  • Facebook Ads: Facebook Ads pozwala na bardziej zaawansowane segmentowanie grupy docelowej, uwzględniając czynniki demograficzne, zainteresowania, zachowania online i wiele innych. Można dotrzeć do osób, które niekoniecznie poszukują aktywnie, ale mogą być zainteresowane daną marką lub ofertą.
 3. Format reklam:
  • Google Ads: Głównie oparte na tekstach reklamowych, chociaż obsługuje również formaty graficzne, wideo i reklamy wizualne w wynikach wyszukiwania i na stronach partnerskich.
  • Facebook Ads: Obsługuje różnorodne formaty, takie jak obrazy, wideo, karuzele, pokazy slajdów itp. Reklamy na Facebooku są bardziej wizualne i mogą być bardziej interaktywne.
 4. Cele reklamowe:
  • Google Ads: Głównym celem Google Ads jest generowanie ruchu na stronie internetowej, zwiększanie sprzedaży, konwersji lub generowanie leadów.
  • Facebook Ads: Facebook Ads skupia się na budowaniu świadomości marki, generowaniu zainteresowania, zaangażowania społecznościowego, a także prowadzeniu sprzedaży i konwersji.
 5. Źródło danych:
  • Google Ads: Google Ads opiera się na danych wyszukiwania i zachowaniach użytkowników na platformach Google, takich jak wyszukiwarka Google i YouTube.
  • Facebook Ads: Facebook Ads korzysta z danych demograficznych, zainteresowań i aktywności społecznościowej użytkowników na platformach Facebook i Instagram.

Ważne jest również zauważyć, że Google Ads i Facebook Ads nie są ze sobą wzajemnie wykluczające. Wielu reklamodawców korzysta z obu platform równocześnie, aby osiągnąć różne cele i dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Ostateczny wybór między nimi zależy od celów reklamowych, grupy docelowej i preferencji reklamodawcy.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.