Czym są reklamy w mediach społecznościowych? - Brandmotion Skip to main content

Czym są reklamy w mediach społecznościowych?

Autor: 12 marca 202217 lipca, 2023Social Media

Najszybszym a zarazem najskuteczniejszym sposobem na połączenie się z odbiorcami w sieci są reklamy w mediach społecznościowych. Takie reklamy świetnie wzmacniają kampanie marketingową. Potężne reklamy które funkcjonują w mediach społecznościowych mają do zaoferowania treści przybliżające twoją markę potencjalnym klientom.

Reklamy w mediach społecznościowych są bardzo dochodowe a zarazem pozwalają realizować założone cele biznesowe niskim kosztem.

Przedstawię  sposób na inwestowanie w reklamy w mediach społecznościowych. Pierwszym ważnym krokiem jest podjęcie decyzji gdzie można szukać odbiorców w Social Mediach, na jaką kampanie się decydujemy.

Poniżej przedstawię kilka rodzajów reklamowych w mediach społecznościowych:

  • Reklamy na Facebooku – szerokie zastosowanie reklam dopasowanych do grupy odbiorców, możemy w nich wyróżnić: reklamy display, karuzele, produktowe, wizerunkowe, dynamiczne i inne.
  • Reklamy na Instagramie – reklamy display, w których możemy poszerzać widoczność marki, sprzedawać produkty oraz pozyskiwać followerów dla naszego kanału.
  • Reklamy na Twitterze – reklamodawcy na tym portalu mogą prowadzić kampanie dostosowane do różnych celów, wystarczy że połączą ją ze sztuczną inteligencją.
  • Reklamy na TikTok – reklamy w formie Video, które oferują szeroki zasięg działania i dopasowane grupy odbiorców.
  •  Reklamy na LinkedIn – dzięki tej platformie można dotrzeć do odbiorców korporacyjnych za pośrednictwem marketingu B2B

Wskazówki dotyczące reklam w mediach społecznościowych

Jeżeli zdecydujesz się umieścić reklamę swojego produktu na platformach społecznościowych pamiętaj aby projekt był dokładnie dopracowany. To od niego zależy jak duży sukces możesz osiągnąć.

Przy tworzeniu kampanii w mediach społecznościowych aby osiągnąć maksymalną widoczność np. na Twitterze, dobieraj charakterystyczne obrazy oraz wyróżniające się kolory, ogranicz filtry, każdy element obrazu musi być czytelny.

Zalety reklam społecznościowych w Meta (Facebook i Instagram)

Meta kilka lat temu opracowała narzędzia do tworzenia reklam takich jakie tylko byś chciał. Systematycznie również udoskonala swój interfejs aby był bardziej precyzyjny. Jeśli zdołasz opanować wszystkie jego nowe funkcje możesz śmiało działać nad swoją reklamą w Social Mediach.

Audience Network

Audience Network działa podobnie jak Meta. Różni się tym że tutaj możesz wykluczyć witryny lub aplikacje na których nie chcesz żeby były wyświetlane twoje reklamy. Mogą to być witryny randkowe, hazardowe, polityczne czy też religijne. Możesz także przesłać tzw. czarną listę, na której określisz aplikację na których twoje reklamy mają być nie wyświetlane. Jak aktywować taką funkcję? Wystarczy kliknąć opcję ,,pokaż zaawansowane” i tam wybrać odpowiednie opcje lub aktywować czarną listę dla Audience Network.

Odbiorcy w innych krajach

Funkcja Lookalike do tej pory była używana do wyszukiwania odbiorców w tym samym kraju. Od niedawna to się zmieniło. Teraz można wyszukiwać użytkowników o podobnych cechach na całym świecie. Należy jednak pamiętać o tym żeby oryginalna baza danych składała się z co najmniej 100 osób z tego samego kraju. Możesz również uruchamiać swoje reklamy do odbiorców globalnych w Meta.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.9 / 5. Całkowita ilość ocen: 48

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.