3 sposoby na zdobycie klientów w social media - Brandmotion Skip to main content

3 sposoby na zdobycie klientów w social media

Autor: 18 lipca 2023Social Media

Jeśli jesteś właścicielem firmy i jeszcze nie korzystasz z mediów społecznościowych, to prawdopodobnie tracisz potencjalne zyski. Media społecznościowe są jednym z najpotężniejszych narzędzi, które pozwalają dotrzeć do swoich idealnych klientów i promować swoją markę, produkty lub usługi.

W dalszej części tego artykułu skupimy się na kilku bardzo skutecznych wskazówkach dotyczących wykorzystania marketingu wydarzeń wirtualnych oraz strategii treści w mediach społecznościowych, które pomogą Ci przyciągnąć swoich wymarzonych klientów. Zatem, zaczynajmy!

Twórz treści wideo, które odpowiadają na pytania Twoich klientów

Treści wideo zdobywają coraz większą popularność. Dlatego, jeśli chcesz wzmocnić swoją strategię marketingową B2B, warto dodać filmy do swojego repertuaru i dzielić się nimi na mediach społecznościowych. Może to przynieść niesamowite rezultaty w kwestii zasięgu i liczby obserwujących.

Głównym powodem, dla którego warto korzystać z filmów wideo i gifów, jest to, że przyciągają one większą uwagę i angażują widzów bardziej niż tradycyjny tekst czy grafika. Aby wykorzystać potencjał filmów wideo w pełni, musisz zadbać o to, żeby były one wartościowe i oferowały rzeczywistą korzyść dla Twojej docelowej grupy klientów. Dlatego zalecamy przejrzenie komentarzy pod Twoimi postami w mediach społecznościowych lub czytanie bezpośrednich wiadomości, aby zidentyfikować potencjalne obawy i pytania Twoich obserwatorów. Następnie możesz tworzyć użyteczne treści wideo, które skupiają się na rozwiązywaniu problemów Twoich klientów, a następnie udostępniać je na najbardziej odpowiednich platformach społecznościowych, jak Instagram czy TikTok.

Inną skuteczną taktyką, wykorzystywaną przez niektóre firmy, jest publikowanie fragmentów wideo z wcześniej zorganizowanych webinarów na żywo. Dzięki temu można zaangażować obserwatorów na mediach społecznościowych i jednocześnie zachęcić ich do odwiedzenia pełnego webinaru na stronie internetowej. To doskonały sposób na edukowanie odbiorców na ważne tematy. Jeśli nigdy wcześniej nie organizowałeś webinarów, nie musisz się martwić, ponieważ istnieją specjalistyczne platformy, takie jak vFairs, które pomagają w planowaniu i przeprowadzaniu udanych wydarzeń wirtualnych. Możesz być pewien, że jesteś w dobrych rękach, jeśli zdecydujesz się na współpracę z takim dostawcą.

Publikuj przewodniki/instrukcje, których potrzebują Twoi odbiorcy

Gdy publikujesz wartościowe treści na swojej firmowej stronie, możesz także podzielić się nimi na mediach społecznościowych. To może być kluczem do przyciągnięcia idealnych klientów, ponieważ przyciągnie większą uwagę do Twoich materiałów i zwiększy ruch na stronie.

Jednym ze sposobów na znalezienie tematów do napisania pisemnych przewodników jest przejrzenie pytań od klientów, które często otrzymuje Twój zespół. To pozwoli Ci lepiej zrozumieć, w jakich obszarach ludzie potrzebują pomocy.

Podczas tworzenia pisemnych przewodników dla swojej strony, ważne jest, aby skupić się na dostarczaniu praktycznych porad, które będą przydatne dla Twoich potencjalnych klientów. Kiedy już opublikujesz przewodniki na swojej stronie, nie zapomnij udostępnić ich na różnych profilach w mediach społecznościowych. Zazwyczaj polega to na przedstawieniu fragmentu porady wraz z linkiem prowadzącym do pełnej treści przewodnika na Twojej stronie.

Twórz wartościowe treści, które inspirują Twoich idealnych klientów

W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje inspiracji na mediach społecznościowych. Mogą szukać nowych pomysłów na projekty DIY, projektowanie wnętrz, ciekawe przepisy kulinarnie czy innowacyjne rozwiązania dla swoich firm. Dlatego, jeśli potrafisz tworzyć inspirujące treści w mediach społecznościowych, pomoże to w przyciąganiu i zbudowaniu silniejszej bazy klientów, co z kolei przyczyni się do wzrostu liczby obserwujących.

Możesz wykorzystać nasze nowoczesne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, aby organizować wydarzenia z nią związane. Dzięki nim możesz szybko tworzyć treści i materiały marketingowe, które będziesz mógł wykorzystać podczas takich wydarzeń.

W zależności od rodzaju Twojego biznesu, istnieje wiele różnych sposobów inspiracji swoich idealnych klientów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na przykład, jeśli prowadzisz markę odzieżową, możesz dzielić się wskazówkami dotyczącymi stylizacji różnych elementów garderoby. Natomiast firma zajmująca się zarządzaniem mediami społecznościowymi może inspirować swoją publiczność, prezentując pomysły na tworzenie efektywnego kalendarza publikacji. A jeśli Twoi klienci interesują się literaturą, możesz ich zaskoczyć ciekawymi cytatami lub podzielić się wskazówkami, jak znaleźć najbardziej intrygujące książki w określonym gatunku.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.