10 błędów przy pozycjonowaniu sklepu internetowego- jak ich uniknąć? - Brandmotion Skip to main content

10 błędów przy pozycjonowaniu sklepu internetowego- jak ich uniknąć?

Autor: 14 lipca 2023Social Media

Czy często zastanawiasz się, dlaczego Twój blog nie osiąga wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google, nawet po zastosowaniu popularnych słów kluczowych? Powodem może być prosty fakt.

Podstawowe praktyki SEO już nie wystarczają, aby sprostać wymaganiom aktualnego algorytmu wyszukiwarki Google. Wielu właścicieli stron popełnia błędy, które sprawiają, że ich treści nie zajmują czołowych miejsc w rankingach. To dotyczy zarówno małych firm, jak i dużych korporacji.

Chociaż istnieje wiele dostępnych online źródeł, które opisują strategie SEO zarówno na stronie, jak i poza nią, nie można po prostu zignorować powszechnych błędów popełnianych w ramach SEO.

Musisz skupić się nie tylko na szybkości ładowania strony lub optymalizacji czasu jej wczytywania.

W tym artykule omówimy typowe błędy SEO, które możesz popełniać. Dodatkowo przedstawimy kilka przydatnych strategii, które pomogą Ci opanować SEO i osiągnąć pozycję, jaką zasługujesz w wynikach wyszukiwania.

Najważniejsze rzeczy, które dowiesz się w dzisiejszym artykule:

 • Czym jest pozycjonowanie (SEO)?
 • Zalety pozycjowania (SEO)
 • 10 błędów podczas pozycjonowania sklepu internetowego

Czym jest pozycjonowanie (SEO)?

SEO, czyli optymalizacja wyszukiwarek, jest procesem, który ma na celu zwiększenie widoczności witryny internetowej i uzyskanie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, takich jak te dostarczane przez Google.

Poprzez zastosowanie różnych technik i strategii, SEO pomaga zwiększyć bezpłatny lub organiczny ruch na stronie internetowej. Celem jest zoptymalizowanie witryny w taki sposób, aby była bardziej dostępna dla wyszukiwarek i bardziej atrakcyjna dla użytkowników.

Proces ten obejmuje różne działania, takie jak optymalizacja treści i struktury witryny, poprawa użyteczności, budowanie linków, wykorzystywanie odpowiednich słów kluczowych i wiele innych. W rezultacie witryna może uzyskać lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania i przyciągnąć większą liczbę odwiedzających.

Dzięki SEO strona staje się bardziej widoczna dla potencjalnych użytkowników, co z kolei przekłada się na większy ruch i możliwość osiągnięcia zamierzonych celów, takich jak sprzedaż produktów czy generowanie zapytań.

Zalety pozycjowania (SEO)

Pozycjonowanie stron internetowych ma wiele zalet, które przyczyniają się do sukcesu i osiągnięcia celów biznesowych. Oto niektóre z głównych zalet pozycjonowania:

 1. Zwiększenie widoczności: Poprzez optymalizację witryny i uzyskanie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, witryna staje się bardziej widoczna dla potencjalnych użytkowników. To z kolei generuje większy ruch i możliwość dotarcia do większej liczby osób zainteresowanych daną tematyką.
 2. Zwiększenie ruchu organicznego: Dzięki wysokim pozycjom w wynikach wyszukiwania, witryna otrzymuje większy ruch organiczny, czyli odwiedzający przychodzą bezpośrednio z wyszukiwarek. Ten rodzaj ruchu ma większą skłonność do konwersji, ponieważ użytkownicy aktywnie szukają informacji lub produktów związanych z daną witryną.
 3. Poprawa wiarygodności i zaufania: Witryny wysoko pozycjonowane w wynikach wyszukiwania często są postrzegane jako bardziej wiarygodne i godne zaufania przez użytkowników. Zajmowanie wysokich pozycji wskazuje na to, że witryna jest wartościowa i dostarcza istotne informacje lub produkty.
 4. Zwiększenie konwersji: Odpowiednio zoptymalizowana strona, która jest łatwa do znalezienia i ma wartościową treść, może przyczynić się do większej liczby konwersji. Wysoki ruch organiczny i zaufanie użytkowników mogą prowadzić do większej liczby sprzedaży, zapytań czy subskrypcji.
 5. Efektywność kosztowa: W porównaniu do innych form marketingu, pozycjonowanie jest często bardziej efektywne kosztowo. Odpowiednia optymalizacja witryny może prowadzić do długotrwałych rezultatów, a ruch organiczny nie wymaga ponoszenia opłat za reklamę.
 6. Konkurencyjność na rynku: Jeśli Twoja witryna zajmuje wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, daje Ci to przewagę konkurencyjną. Możesz dotrzeć do większej liczby klientów, pokonać konkurencję i zyskać większy udział w rynku.

Pozycjonowanie stron internetowych jest niezwykle ważne dla osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym cyfrowym środowisku. Poprzez zwiększenie widoczności, ruchu organicznego, wiarygodności i konwersji, pozycjonowanie pomaga firmom osiągnąć swoje cele i wzmacniać swoją obecność online.

10 błędów podczas pozycjonowania sklepu internetowego

Oto 10 często popełnianych błędów podczas optymalizacji stron internetowych pod kątem SEO:

 1. Złe lub nieodpowiednie słowa kluczowe: Wybór niewłaściwych słów kluczowych lub brak dokładnej analizy słów kluczowych może prowadzić do nieodpowiedniego targetowania, mniejszej liczby odwiedzających lub niskiej konwersji.
 2. Brak unikalnej i wartościowej treści: Publikowanie treści, które są nieoryginalne, nieaktualne lub nieposzerzające wiedzy, może wpływać negatywnie na pozycje w wynikach wyszukiwania i odbiór przez użytkowników.
 3. Zbyt duże obciążenie stron: Strony internetowe z długim czasem ładowania mogą odstraszać użytkowników i negatywnie wpływać na pozycje w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja szybkości ładowania jest ważna dla pozytywnego doświadczenia użytkownika.
 4. Zaniedbywanie budowy linków: Brak strategii budowy linków lub skupienie się na niskiej jakości linkach może ograniczać widoczność witryny i wpływać negatywnie na pozycje w wynikach wyszukiwania.
 5. Brak optymalizacji na urządzenia mobilne: W dzisiejszych czasach, gdy wiele użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, brak responsywnego projektu strony i optymalizacji na urządzenia mobilne może prowadzić do mniejszej widoczności i gorszego doświadczenia użytkownika.
 6. Ignorowanie metadanych: Metadane, takie jak meta opisy i tytuły stron, są ważne dla wyszukiwarek i wpływają na to, jak witryna jest prezentowana w wynikach wyszukiwania. Ich brak lub niedopasowanie może ograniczać klikalność i ruch organiczny.
 7. Nadmierny stosunek słów kluczowych: Zbyt duża liczba słów kluczowych w treści może prowadzić do spamowania i negatywnie wpływać na pozycje w wynikach wyszukiwania. Treść powinna być naturalna i wartościowa dla użytkowników.
 8. Brak optymalizacji dla lokalnego SEO: Jeśli Twoja firma działa lokalnie, brak optymalizacji dla lokalnego SEO może ograniczać widoczność w wynikach wyszukiwania dla lokalnych użytkowników.
 9. Niedostosowanie witryny do wytycznych wyszukiwarek: Ignorowanie wytycznych wyszukiwarek, takich jak Google, może prowadzić do spadku widoczności i nawet kary. Ważne jest śledzenie i stosowanie się do aktualnych zasad i wytycznych.
 10. Brak monitorowania i analizy wyników: Brak monitorowania i analizy wyników SEO uniemożliwia ocenę skuteczności działań i wprowadzenie ewentualnych zmian lub ulepszeń.

Unikanie tych błędów i stosowanie najlepszych praktyk SEO może pomóc w poprawie widoczności, ruchu organicznego i ogólnego sukcesu witryny w wyszukiwarkach.

Darmowa analiza
odbierz darmową konsultację

Opracowanie Strategii - ikona

Analiza Kanałow
Social Media

Oferta Analiza - ikona

Opracowanie Skutecznej
Strategii

Średni Koszt - ikona

Unikalne Wskazówki
za Darmo

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultacje, która zostanie przygotowana indywidualnie dla Twojej firmy. Zbadamy szczegółowo Twoją branżę oraz konkurencję, a następnie dobierzemy najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci skutecznie zwiększyć sprzedaż produktów lub usług.

SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ WYCENY

Podobał Ci się wpis? Zostaw swoją ocenę!

Wybierz odpowiednią ocenę klikając na gwiazdkę.

Średnia ocen: 4.8 / 5. Całkowita ilość ocen: 43

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszy.